fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Nagroda dla dobrego dzielnicowego

Fotorzepa, Jakub Ostałowski jo Jakub Ostałowski
Przedstawiciele samorządu terytorialnego, ale i obywatele będą mogli zgłosić do nagrody policjanta czy strażaka.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji obniży dodatki funkcyjne osobom pełniącym wysokie funkcje kierownicze w służbach mundurowych, które dostali podwyżki od 1 listopada. Od grudnia będą zarabiać tyle, ile przed podwyżką.

– Stwierdziliśmy, że podjęta przez panią minister Teresę Piotrowską decyzja, może budzić wątpliwości – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński na piątkowej konferencji prasowej. Dodał jednak, że minister nie złamała prawa. Zdaniem obecnego kierownictwa ministerstwa decyzja nie miała żadnego merytorycznego uzasadnienia.

Przyznane podwyżki wynosiły od kilkuset do ok. 2 tys. złotych. Wzrost uposażeń przekłada się też na zwiększenie podstawy wymiaru emerytury. W służbach mundurowych pod uwagę brane jest bowiem ostatnie wynagrodzenie.

Minister zapowiedział też, że jeszcze w tym roku zamierza przyznać nagrody dla wyróżniających się funkcjonariuszy, ale tylko tych, którzy nie pełnią funkcji kierowniczych.

Środki będą pochodzić z Funduszu Nagród Ministra i przeznaczona na nie zostanie kwota ok, miliona złotych (jednorazowa nagroda wyniesie 2,5 tys. brutto). Nagrody te mogą być przyznawane nie tylko z inicjatywy przełożonego.

– Nowością jest to, że kandydatów do nagród mogą zgłaszać również instytucje, np. samorządy terytorialne i obywatele – wyjaśnił wiceminister Jarosław Zieliński.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA