fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Ursus: Postępowanie układowe umorzone

materiały prasowe
Sąd zdecydował o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego Ursusa.

- Spółka nie otrzymała jeszcze tego postanowienia i tym samym nie są znane argumenty sądu leżące u podstaw wydania powyższego postanowienia – wskazuje Ursus w komunikacie.

Zarząd spółki zamierza zaskarżyć postanowienie sądu. - Nieprawomocne postanowienie, po jego doręczeniu do spółki, zostanie zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji – zapowiada spółka. Zarząd planuje stosownego stanowiska oraz argumentacji przemawiającej za kontynuowaniem postępowania restrukturyzacyjnego w ramach zażalenia na wskazane powyżej postanowienie.

Spółka informowała wcześniej, że o złożeniu przez nadzorcę sądowego wniosku o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego prowadzonego wobec Ursusa, uzasadniając go opóźnieniami w regulowaniu przez spółkę bieżących zobowiązań powstałych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, co może prowadzić do pokrzywdzenia wierzycieli oraz niewykonania układu. 

W odpowiedzi zarząd Ursusa wskazał, że najistotniejszy wpływ na sytuację spółki w ostatnich miesiącach miały ograniczony dostęp do finansowania zewnętrznego i czasowe opóźnienia w dostawach poszczególnych komponentów oraz maszyn od dostawców z wybranych krajów związane z ograniczeniami epidemicznymi, co wpłynęło na przesunięcie planów produkcyjnych na II połowę br.

W lutym decyzją olsztyńskiego sądu Ursus został objęty przyspieszonym postępowaniem układowym. Zarząd dostał wówczas kolejną szansę na wyprowadzenie spółki na prostą i doprowadzenie do zawarcia układu z wierzycielami.

W trakcie piątkowej sesji notowania Ursusa spadały o ponad 3 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA