fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Viva Piast w krakowskich Mistrzejowicach

materiały prasowe
Budowę dziewięciokondycyjnego budynku rozpoczyna spółka Victoria Dom. W pierwszym etapie osiedla Viva Piast powstanie 140 mieszkań. Mają być gotowe w II kwartale 2022 roku.

Osiedle powstaje przy ul. Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach, ok. 15 minut od centrum.

Ceny mieszkań zaczynają się od 258 tys. zł. W ofercie są mieszkania 1-pokojowe (30 mkw.), 2-pokojowe (od 32 mkw.), 3-pokojowe (od 48 mkw.) i 4-pokojowe (od 75 mkw.). Pierwsze lokale zostały sprzedane.

– Pojawienie się ciężkiego sprzętu budowlanego na terenie inwestycji oznacza, że przekroczyliśmy półmetek procesu budowlanego. Trzy pierwsze etapy: ustalenie stanu prawnego nieruchomości i jej pozyskanie, określenie warunków zabudowy i projekt oraz pozwolenie na budowę są z reguły niewidoczne dla nabywców. Tymczasem jest to ogrom pracy – dziesiątki pozwoleń, zaświadczeń i uzgodnień, których pozyskanie w warunkach pandemii było trudniejsze – mówi cytowany w komunikacie Waldemar Wasiluk, wiceprezes spółki Victoria Dom. - Mamy satysfakcję, że to już za nami. Dziś nic nie wskazuje na jakieś istotne zagrożenia terminu oddania osiedla w ręce nabywców. 12 - 18 miesięcy to standardowy okres budowy.

Wykonawcą osiedla jest Unibep. Projekt pochodzi z pracowni Pracowni StandArt Architekci.

I etap osiedla Viva Piast to dziewięciokondygnacyjny budynek, w którym zaplanowano 140 mieszkań, siedem lokali handlowo-usługowych, 125 miejsc postojowych i stanowiska dla rowerzystów.

– Największym zainteresowaniem klientów cieszą się większe lokale, o powierzchni przekraczającej 60 mkw. To wpływ doświadczeń z home office i zwiększonego zapotrzebowania na funkcjonalne powierzchnie, zapewniające choćby minimum prywatności – wyjaśnia Anna Krystecka, dyrektor marketingu w spółce Victoria Dom.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA