fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowa Manufaktura na Przedmieściu Oławskim

materiały prasowe
Pozwolenie na budowę ponad 300 mieszkań u zbiegu ul. Kościuszki i Pułaskiego we Wrocławiu dostała firma IMS Budownictwo.

Autorem projektu jest pracownia AP Szczepaniak. Architekci prezentują wizualizacje nowego budynku. Nowa Manufaktura na Przedmieściu Oławskim to budynek, w którym deweloper - IMS Budownictwo - zaplanował ponad 300 mieszkań, lokale usługowe i garaż podziemny na 251 miejsc postojowych.

Ład i spokój

Budynek, który powstanie u zbiegu ulic Kościuszki i Pułaskiego składa się z trzech odrębnych części. Nowa Manufaktura ma wypełnić dotychczasową lukę w zabudowie śródmiejskiej. To główne założenie projektu. - Cel zostanie osiągnięty poprzez uzupełnienie pierzei ulic wraz z narożnikiem na skrzyżowaniu (części A i B) i wypełnienie wnętrza kwartału: Kościuszki, Pułaskiego, Komuny Paryskiej i Prądzyńskiego, który otacza teren inwestycji (część C) - czytamy w komunikacie. - Po przeciwległych stronach stoją budynki wielorodzinne i usługowe. Tylko jeden narożnik znajdujący się na skrzyżowaniu nie został dotychczas zagospodarowany.

- Nowa Manufaktura to bardzo ważna inwestycja dla Wrocławia pod względem urbanistycznym - podkreśla Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. - Kiedyś miasto planowało w tym miejscu nowy plac miejski. Teraz nasz budynek domknie ten ośmiokątny plac - opisuje.

Budynki z zabudowanych narożników placu pochodzą z różnych okresów. - Nie mają przez to cech wspólnych - zwraca uwagę Artur Szczepaniak. - Architektonicznie dużo się tu dzieje, ale w gruncie rzeczy panuje chaos stylistyczny. Nowa Manufaktura wprowadzi spokój. Chcieliśmy wyróżnić obiekt, projektując go według jednego konkretnego pomysłu. Ta idea rzuci się w oczy - zapewnia architekt.

Części A i B zostały dostosowane do istniejących kamienic i są dokończeniem pierzei ulic Kościuszki i Pułaskiego. Narożnik został podwyższony jako reprezentacyjny. Od strony placu części A i B zostały obniżone poprzez charakterystyczne wycięcia.

Jabłko i wycięcia

- Rozcięcie w formie bramy zasugeruje, że w głębi jest ciąg dalszy i niejako zaprosi do drugiej części budynku - wyjaśnia architekt. - Wszystkie rozcięcia są bardzo zdecydowane, jakbyśmy gryźli jabłko.

Wewnętrzne skrzydło Nowej Manufaktury (część C) sąsiaduje z ceglaną Nową Papiernią (to także projekt AP Szczepaniak).

Pod wszystkimi skrzydłami Nowej Manufaktury znajdzie się garaż podziemny na 251 miejsc postojowych. Lokale usługowe zaprojektowano od strony placu w części A i B.

Pierwsze prace na terenie inwestycji mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku.

IMS Budownictwo realizuje inwestycje we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym i biurowym. We Wrocławiu wybuduje też 3-gwiazdkowy hotel pod marką Holiday Inn.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA