fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Przy Arsenale: apartamenty przy metrze

materiały
W sąsiedztwie stacji metra Ratusz Arsenał Eco-Classic rozpoczyna budowę apartamentowca. Planuje lokale o powierzchni od 26 do 102 mkw.
Dwubryłowy budynek powstanie przy al. Solidarności, blisko arsenału. Apartamenty mają być gotowe w pierwszym kwartale 2021 roku.
- Działka, na której powstaje inwestycja Przy Arsenale znajduje w miejscu wręcz wymarzonym zarówno dla inwestora, jak i nabywcy nabywców mieszkań i lokali użytkowych - mówi Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco-Classic.- Miejsce to dzieli ok. 500 metrów od pl. Bankowego. W najbliżej okolicy znajdują się nowoczesne biurowce i sądy. Do nowego, biznesowego centrum na Woli jest stąd zaledwie 2,5 km - w linii prostej jedynie trzy przystanki tramwajem.
Przy samym pl. Bankowym, w sąsiedztwie budynku, są przystanki metra, linie autobusowe, tramwajowe, stacja do ładowania samochodów elektrycznych. - Ale ta śródmiejska lokalizacja to również bliskość zieleni miejskiej i aktywnego wypoczynku. Na tyłach budynku znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów miejskich - Ogród Krasińskich - zachęcają przedstawiciele dewelopera.
- Bliskość zieleni jest nieoceniona dla osób, które decydują się na zamieszkanie w ścisłym centrum nowoczesnego miasta- komentuje Zuzanna Należyta. - Pełna infrastruktura miejska i liczne rozwiązania dla fanów dwóch kółek, typu Veturilo czy ścieżki rowerowe, przez dużą część roku ułatwiają, przyspieszają i uatrakcyjniają poruszanie się po mieście. Stąd w zaledwie kilkanaście minut piechotą można dotrzeć na Stare Miasto i na Bulwary Wiślane.
W niższej części budynku, wyeksponowanej w kierunku al. Solidarności i na niższych piętrach (1-4) zaprojektowano głównie mniejsze mieszkania, wyżej znajdą się lokale trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Lokale mają wysokość od 2,8 do 3 metrów. Na najwyższych piętrach deweloper zaplanował największe apartamenty z zielonymi tarasami.
W budynku planowane są również udogodnienia, w tym m.in. centralna recepcja czy pomieszczenia na rowery. - Przy Arsenale jest idealnym miejscem dla osób lubiących szybkie życie miejskie, chcących mieć wszystko na wyciągnięcie ręki- mówi Zuzanna Należyta. - To też dobry produkt inwestycyjny - zarówno lokali użytkowych z przeznaczeniem restaurację, butik czy salon urody, jak i mieszkania na wynajem - na cele mieszkaniowe lub na firmę, kancelarię, gabinet.
Koncepcję architektoniczną budynku opracowały pracownie Biuro Projektów Kazimierski i Ryba Sp. j. oraz Eco-Classic Architekci. Generalnym Wykonawcą budynku jest Consteel.
Deweloper Eco-Classic ma na koncie Apartamenty Trio przy ul. Stawki, Apartamenty Merliniego przy parku wodnym Warszawianka czy mokotowska Rezydencja Pod Orłem w sąsiedztwie stacji metra Wilanowska. Firma wraz ze spółkami celowymi tworzonymi do realizacji poszczególnych inwestycji tworzy grupę spółek specjalizujących się w działalności deweloperskiej i inwestycyjnej, obejmującej obiekty biurowe, osiedla mieszkaniowe i budynki apartamentowe.
Początki jej działalności sięgają 1983 roku i związane są z działalnością założonej przez grupę architektów firmy architektoniczno- wykonawczej Eco-Abi Na początku lat 90 XX w. działalność Grupy ECO ewoluowała w kierunku deweloperskim. Firmą, która w 1993 roku powstała by realizować ten nurt jest Eco-Classic. Inwestycje Eco-Classic powstają głównie w Warszawie i Trójmieście.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA