fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Budimex Nieruchomości samodzielnie na giełdzie?

materiały prasowe
Grupa Budimex szuka pomysłu na podwojenie potencjału dewelopera mieszkaniowego.

Budimex ruszył z przeglądem opcji strategicznych dla Budimeksu Nieruchomości, kontrolowanego w 100 proc. dewelopera mieszkaniowego.

Rozważane scenariusze to: pozyskanie inwestora (lub inwestorów) na całościowy, większościowy lub mniejszościowy udział w kapitale, zawarcie strategicznego aliansu z innym deweloperem czy debiut na giełdzie. W grę wchodzi również dywersyfikacja działalności.

Zarząd podkreślił w komentarzu, że przegląd ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji strategii długoterminowego rozwoju Grupy Budimex. Firma będzie rozważać poszerzenie ekspansji geograficznej i produktowej, by docelowo uzyskać dwukrotnie wyższą sprzedaż na rynku deweloperskim.

Jeśli chodzi o dywersyfikację działalności Budimeksu Nieruchomości, rozważane jest m.in. budowanie zasobu mieszkań na wynajem instytucjonalny, akademików, czy nieruchomości komercyjnych. Zarząd zastrzegł, że równie dobrze przegląd opcji może się zakończyć bez wprowadzania żadnych zmian.

„Analiza, którą rozpoczynamy, ma charakter długoterminowy. Prognozy dotyczące sytuacji rynku mieszkaniowego są dobre. Baza mieszkaniowa w Polsce pozostaje ograniczona. Duża część zasobów ma co najmniej 40 lat. Średnia wielkość powierzchni lokali odbiega od średniej europejskiej, co generuje możliwości rozwoju tego segmentu budownictwa" – czytamy w komentarzu zarządu.

W 2019 r. Budimex Nieruchomości sprzedał 1,67 tys. mieszkań, o 37 proc. więcej niż rok wcześniej. Lada chwila spółka poda wyniki za II kwartał br. W I kwartale znalazła nabywców na 541 mieszkań, o 104 proc. więcej rok do roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA