fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Wiemy, jak będą wyglądać domy z Mieszkania+

BGKN
Właśnie rozdano nagrody w konkursie na projekty domów jednorodzinnych, które mają być realizowane w ramach rządowego programu Mieszkanie+.

Do konkursu – realizowanego w dwóch równoległych ścieżkach – przystąpić mogły zarówno uczelnie wyższe, jak i biura projektowe z całej Polski.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zgarnął pierwszą nagrodę, jako uczelnia wyższa.

- Dziękujemy wszystkim, którzy sądzili konkurs za dostrzeżenie – nam się wydawało - skromnej pracy. (..) Malowaliśmy wszystko odręcznie, nie wiedząc, czy takie techniki są dostrzegane. Mamy nadzieję, że wiele rodzin będzie mogło spróbować, czy w naszych domach będzie się dobrze mieszkało –mówił przedstawiciel Politechniki Warszawskiej odbierając nagrodę.

I zaznaczył, że jego marzeniem byłoby, aby Polaków było stać na większe domostwa.

Zgodnie z regulaminem konkursu, do projektu przygotować należało projekty małych domów – dostosowanych jednakże do potrzeb rodziny w modelu 2+3. I tak, w przypadku obiektów realizowanych w ramach zabudowy szeregowej i bliźniaczej, całkowita powierzchnia użytkowa budynku nie powinna przekroczyć 70m2. W regulaminie konkursu dopuszczono przy tym możliwość sytuowania miejsca do spania dla rodziców w pokoju dziennym (dzieci miały mieć natomiast zaprojektowaną własną przestrzeń).

W przypadku domów wolnostojących całkowita powierzchnia użytkowa miała nie przekraczać 80m2.

Komisja konkursowa wyłaniając zwycięzców przywiązywała przy tym uwagę, czy dany dom da się zrealizować w systemie prefabrykacji, do którego uruchomienia przymierza się BGK Nieruchomości.

Jeśli chodzi o prace zgłoszone przez pracownie projektowe, laureata pierwszego miejsca nie wyłoniono. II nagrodę otrzymała pracownia z Tychów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA