fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Dom Development przemyśli dywidendę

materiały prasowe
Marcowa rekomendacja wypłaty zysku zawieszona, decyzja ma zapaść w wakacje.

W związku z epidemią zarząd zawiesił wydaną na początku marca rekomendację wypłaty dywidendy z ubiegłorocznego zysku. Proponowano rekordową stawkę 9,5 zł na papier, dniem ustalenia prawa do dywidendy ma być dopiero 18 czerwca. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem, walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdzające sprawozdania finansowe za 2019 r. nie odbędzie się w maju, tylko w sierpniu.

„Zawieszenie rekomendacji ma na celu umożliwienie zarządowi oraz walnemu zgromadzeniu podjęcie decyzji dotyczących wypłaty oraz terminu dywidendy przy lepszym zrozumieniu wpływu pandemii na polską gospodarkę i rynek mieszkaniowy, a także bilans i płynność finansową spółki" – czytamy w komunikacie.

W I kwartale Dom Development sprzedał 815 mieszkań, o 12 proc. mniej rok do roku. Firma przekazała klucze do 549 lokali, o 55 proc. mniej niż rok wcześniej. „Sprzedaż i przekazania były zbliżone do założonych w budżecie, co tworzy wrażenie spokojnego początku roku. Takie stwierdzenie jest zgodne z prawdą jedynie do czasu pojawienia się w Polsce wirusa COVID-19 na początku marca. W ocenie Zarządu Spółki, Grupa sprawnie i zdecydowanie zareagowała na to zagrożenie" – czytamy w komunikacie. Na koniec marca grupa miała około 644 mln zł środków pieniężnych na rachunkach, a wskaźnik zadłużenia odsetkowego netto do kapitałów własnych wynosił około 4 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA