fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Ursus Centralny: największa inwestycja Ronsona

materiały
Deweloper rozpoczyna przedsprzedaż mieszkań na warszawskim osiedlu. Ta największa inwestycja w historii firmy ma liczyć 1,6 tys. mieszkań.

Ursus Centralny przy ul. Gierdziejewskiego w Warszawie ma być samowystarczalnym osiedlem z pełnym atrakcji bulwarem. Ronson Developoment zaplanował w tej części Warszawy 1,6 tys. mieszkań. W pierwszym etapie ma powstać 138 lokali. Ceny w przedsprzedaży zaczynają się od 292 tys. zł. Do oferty trafiły mieszkania dwu -, trzy- i czteropokojowe o kompaktowych powierzchniach. Lokale można łączyć. Większość oferty stanowią lokale od 32 do 65 mkw.

- Atutem inwestycji przy ul. Gierdziejewskiego jest przede wszystkim znakomita komunikacja z centrum miasta. Stacja kolejki Warszawa Ursus znajduje się zaledwie 500 metrów stąd - mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes spółki Ronson Development odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. - Mieszkańcy w zasięgu ręki będą mieli także powstający w tym miejscu pierwszy w Warszawie ekopark ze ścieżkami edukacyjnymi, panelami solarnymi i naturalnym placem zabaw. Plan Ursusa Centralnego zakłada przedłużenie parku i wkomponowanie w niego osiedla - opowiada.

Dodaje, że Ronson Development postawił na Ursus ze względu na ogromny potencjał dzielnicy. - Ursus jest takim miejscem, jakim Wola była kilka lat temu. Właśnie zaczyna się czas jego rozkwitu i to najlepszy moment, by zainwestować w mieszkanie w tej lokalizacji - przekonuje Andrzej Gutowski. - Jesteśmy świadkami narodzin nowej, modnej dzielnicy i cieszymy się, że będziemy jej istotną częścią - dodaje.

Przypomina, że Wola w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy boom. - W ciągu zaledwie trzech ostatnich lat średnie ceny mieszkań wzrosły tu z ok. 8 do ponad 11 tys. zł za metr. Wola jest też dzielnicą, w której (obok Mokotowa) w ubiegłym roku sprzedało się najwięcej mieszkań (dane REAS JLL) - podaje wiceprezes. - Mieszkania w Ursusie stanowią na razie 5 proc. lokali z rynku pierwotnego sprzedawanych na stołecznym rynku, ale dynamiczny rozwój dzielnicy sprawia, że ceny już teraz wyraźnie rosną. Zakup mieszkania w tej lokalizacji jest więc prawdziwą gratką dla osób, które nieruchomość traktują jako inwestycję - zachęca.

Ronson Development zapowiada, że mieszkańcy Ursusa Centralnego będą mieć możliwość załatwienia wszystkich codziennych spraw w odległości krótkiego spaceru od domu. - Osiedle będzie samowystarczalne, w czym pomoże bogaty wybór lokali usługowych, wewnętrzny bulwar z ofertą rekreacyjną, a także kompleks szkolno-edukacyjny - mówi Andrzej Gutowski.

Deweloper kolejny raz decyduje się na koncepcję miasta w mieście, którą wprowadził na osiedlu Miasto Moje na warszawskiej Białołęce. - Jednym z atutów osiedla Ursus Centralny będzie także jego nowoczesny projekt architektoniczny, wpisujący się w industrialny trend. To nawiązanie do niezwykłej historii i przemysłowej przeszłości dzielnicy. Swoją nazwę zawdzięcza ona zakładom mechanicznym, w których produkowano m.in. ciągniki - opowiada Gutowski. - Mimo przemysłowej przeszłości, dzielnica będzie miała wkrótce zupełnie inny charakter. Będzie tonąć w zieleni, a w okolicach dawnych fabryk powstaną obiekty handlowe, tereny rekreacyjne i placówki edukacyjne. Ursus przyciąga przede wszystkim młodych mieszkańców, którzy doskonale znają najmodniejsze postindustrialne dzielnice Nowego Jorku, Berlina czy Zurychu i chcieliby zamieszkać w podobnym miejscu w Warszawie. Ursus Centralny, który zaoferuje mieszkańcom właśnie taki klimat, a jednocześnie umożliwi szybkie dotarcie do centrum Warszawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA