fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Soboń: podatku katastralnego nie będzie

ROL
Resort inwestycji i rozwoju przecina spekulacje. Nie planuje zmian w prawie, które mogłyby uderzyć Polaków po kieszeni.

-Nie ma żadnego planu wprowadzania dodatkowych obciążeń dla obywateli w związku ze zmianami w prawie. Podatku katastralnego ani innych nowych obciążeń nie będzie - zadeklarował Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju obecny w poniedziałek na forum gospodarczym BUILD4FUTURE.

Wspomniane wydarzenie poprzedza rozpoczynające się we wtorek targi budownictwa i architektury BUDMA.

Podczas debaty rozpoczynającej BUILD 4FUTURE Soboń wskazał, że jeszcze w lutym do publicznej wiadomości podany zostanie projekt prawa budowlanego. W marcu natomiast przesłana do konsultacji ma zostać duża nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. A to oznacza, że kompleksowej regulacji procesu inwestycyjno-budowlanego w postaci kodeksu nie będzie.

Część ekspertów w przygotowanych zmianach w prawie upatrywała podwalin do wprowadzenia podatku katastralnego. Podkreślano, że nowa danina miałby pozwolić samorządom powetować sobie straty, które spowodowało przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności.

Przedstawiciel resortu jasno wskazał jednak, że rozwiązania wypracowane przez ministerstwo nie będą wiązać się z dodatkowymi obciążeniami finansowymi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA