fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Okam wejdzie do Łodzi z mieszkaniami

Bohema - Strefa Praga w Warszawie
materiały prasowe
Ponad 3 tys. nowych mieszkań w trzech miastach planuje wprowadzić w tym roku na rynek Okam. Deweloper stawia na zielone rozwiązania.

Arie Koren, dyrektor generalny spółki Okam, mówi o dużym popycie na mieszkania. - Kupujemy je w miejscach do życia, a nie w wielkich sypialniach. Wielu klientów szuka w mieszkaniu czegoś więcej, liczy się nie tylko cena - podkreśla. - Odpowiadamy na te potrzeby: oczyszczacze powietrza, możliwość korzystania z elektrycznego pojazdu, rowery, klub mieszkańca, miejsce do mycia samochodu, udogodnienia dla dzieci, oszczędnościowe systemy oświetlenia części wspólnych (zasilanych energią słoneczną) czy powtórne wykorzystanie deszczówki - wskazuje.

Okam w ostatnich latach skupił się na budowaniu banku ziemi. Na działkach Warszawie, Łodzi i Katowicach może powstać ponad 3 tys. mieszkań. - Mamy zapewnione finansowanie - mówi deweloper. - We współpracy z mBankiem w grudniu 2019 roku wyemitowaliśmy trzyletnie obligacje o wartości 50 mln zł.

Na Pradze-Północ Okam buduje Bohemę - Strefę Praga. To inwestycja łącząca nowoczesność z historią. W największym z budynków, najbliżej metra, na rogu ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej powstaną mieszkania typu loft. Na Mokotowie powstaje zaś ekologiczny Central House. Wola z kolei to inwestycja, która ma dostarczyć ok. 800 mieszkań, Jest w fazie projektowania. W Katowicach powstaje Inspire.

W Łodzi deweloper planuje rozpocząć swój pierwszy w tym mieście projekt mieszkaniowy wchodzący w skład inwestycji mieszkaniowo-komercyjnej na ulicy Piotrkowskiej 217. W pierwszym etapie powstanie ok. 280 mieszkań.

Okam stał się też właścicielem obiektu biurowego z lokalami usługowymi na parterze w Śródmieściu przy ulicy Lindleya, o łącznej powierzchni ok. 5 tys. mkw. W 2020 zakończy również budowę ŁÓDŹ.WORK. Arie Koren zapowiada współpracę z kolejnymi partnerami z branży nowych technologii. Stawia też na rozwiązania proekologiczne. - Wszyscy chcemy mieszkać w lepszym świecie - podkreśla.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA