fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Metale szlachetne

Rajd złota dopiero wystartował? Cena będzie rosła

Bloomberg
Fundusze ETF jeszcze nigdy nie miały tak dużych zasobów tego kruszcu jak obecnie, a zarządzający pieniędzmi utrzymują prawie rekordowe długie pozycje na rynku złota.

Wprawdzie cena tego kruszcu jest najwyżej od siedmiu lat zdaniem niektórych ekspertów istnieje jeszcze przestrzeń do dalszych wzrostów.

Złoto, jak wskazuje Bloomberg, wciąż zajmuje względnie mało miejsca w portfelach inwestycyjnych w porównaniu z historycznymi standardami.

Fundusze ETF po bezprecedensowej 25-dniowej serii nieprzerwanych napływów zgromadziły więcej złota niż w rekordowym roku 2012, kiedy miały zasoby tego kruszcu o wartości 144 miliardów dolarów. Jednak jest to wciąż niewiele w odniesieniu do wszystkich aktywów tych funduszy.

-Jest jeszcze przestrzeń do dalszych zakupów, szczególnie za pośrednictwem ETF - twierdzi Benjamin Jones, strateg State Street Corp.

Peter Grosskopf, szef Sprott Inc, firmy inwestującej w metale szlachetne, zwraca uwagę, że mniej niż 10 proc. inwestorów posiada złoto, a metal ten prawdopodobnie stanowi średnio mniej niż 2 proc. ich portfeli.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA