fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Chiny: Liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 80

AFP
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa, który pojawił się pod koniec 2019 roku w chińskim Wuhan, wzrosła do 80. Hongkong zakazał wjazdu na teren miasta mieszkańcom prowincji Hubei, gdzie znajduje się miasto Wuhan - informuje Reuters.

W prowincji Hubei liczba ofiar zwiększyła się w niedzielę z 56 do 76 - podali przedstawiciele władz. Cztery pozostałe ofiary to mieszkańcy innych prowincji Chin.

W ciągu ostatniej doby liczba zachorowań w Chinach wywołanych nowym koronawirusem wzrosła o 30 proc. - do 2744.

Chiński rząd zapowiedział że w związku z walką z koronawirusem przedłuży przerwę noworoczną, związaną z nadejściem Chińskiego Nowego Roku o trzy dni - do 2 lutego. W ten sposób władze chcą powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Wciąż nie wiadomo jak groźny jest nowy koronawirus i jak szybko może się rozprzestrzeniać. Koronawirus z Wuhan może wywoływać wirusowe zapalenie płuc.

Wirus miał pojawić się na targu z owocami morza w Wuhan pod koniec 2019 roku. Ma pochodzenie odzwierzęce - prawdopodobnie pierwsi chorzy zarazili się nim jedząc mięso dzikich zwierząt (wiele wskazuje na to, że były to węże).

WHO jak na razie nie ogłosiła koronawirusa globalnym zagrożeniem dla zdrowia.

Władze Hongkongu, gdzie potwierdzono sześć przypadków koronawirusa, od poniedziałku nie wpuszczają do miasta osób, które w ostatnich 14 dniach odwiedziły prowincję Hubei. Zakaz nie obejmuje mieszkańców Hongkongu.

Francja, Włochy, Japonia i USA zamierzają ewakuować swoich obywateli z Wuhan.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA