fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dominują problemy społeczne

Anna Wojda
Fotorzepa, Waldemar Kompala Waldemar Kompala
Więcej praw dla gejów, mniej małżeństw, kolejne rozwody, problemy z lekami i bezkarna lekarka wciąż na wolności - o tym dziś przeczytamy w dziennikach.

Stało się: Włosi zmienią prawo tak, by geje mogli liczyć na więcej praw – donosi „Rzeczpospolita". Włoski rząd przyrzekł, że odpowiednia ustawa zostanie uchwalona jeszcze do końca roku. Nie musiał tego robić, mógł się odwołać od wyroku Trybunału Praw Człowieka. Ten ostatni domaga się uznania i prawnej ochrony związków homoseksualnych choć nie dyktuje jak ma ona wyglądać. Za brak ochrony i praw nałożył na Włochy karę – 44 tys. euro. Państwo ma też zapłacić po 5 tys. euro odszkodowania dla trzech par gejowskich. Zdaniem włoskiej prasy to zamach na suwerenność Italii.

Trudno się jednak dziwić, że w Trybunale zapadają takie wyroki. Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że liczba małżeństw spada o połowę, a rozwodów się podwoiła. I to tylko w ciągu jednego pokolenia.

W „Rzeczpospolitej" również o tym, że w najbliższych latach będziemy mieli okazję przekonać się jak bardzo zimne potrafią być zimy. W latach 2030-2040 może zacząć dochodzić do anomalii, nie zdziwmy się gdy w lutym zobaczymy na termometrze po -40 stopni C. Czeka nas miniepoka lodowcowa.

W „Rz" przeczytamy również o tym, że e-handel napędza klientów firmom oferującym płatności online a także, że zmieniają się przepisy: od 15 sierpnia trudniej będzie napisać skargę na fiskusa i wygrać z nim w sądzie.

W innych dziennikach, podobnie jak w „Rz", Marek Belka, który broni NBP w Sejmie (twierdzi, że polskie banki są bezpieczne, a złoty pozostaje stabilną walutą). Krytyczną ocenę NBP przedstawiła Najwyższa Izba Kontroli.

„Gazeta Wyborcza" na pierwszej stronie opisuje metody działania jednej z lekarek, byłej ordynator oddziału dla młodzieży szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim. Lekarka od pięciu lat jest bezkarna, wciąż pracuje jako psychiatra. To tekst dla ludzi o mocnych nerwach.

Z kolei w „Dzienniku Gazeta Prawna" o problemach jakie mogą mieć pacjenci w związku z ograniczeniami jakie rząd wprowadził w wywozie leków za granicę. Eksperci przypuszczają, że eksporterzy zaczną wywozić leki, które nie są umieszczone na liście ministra zdrowia (przed kilkoma dniami zostało opublikowane specjalne obwieszczenie). A będą to tańsze zamienniki leków wpisanych do ministerialnego wykazu. Ucierpią na tym pacjenci.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA