fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

"Człowiek zbuntowany". TVP tworzy dokument o Jarosławie Kaczyńskim

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Telewizja Polska przygotowuje film dokumentalny "Człowiek zbuntowany" o działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego w latach 70. i 80. oraz drogę prezesa PiS do polityki.

Do udziału w filmie zaproszono wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Na przesłane drogą mailową zaproszenie odpowiedział, że "nie ma wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego". "Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński" - napisał Borusewicz.

Telewizja Polska informuje, że tworzony film dokumentalny "Człowiek zbuntowany" będzie o "działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich działania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę".

"Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego „dziś” oraz innych ważnych opozycjonistów - świadków historii. Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 roku" - zapowiedziano.

Reżyserką dokumentu będzie Ewa Święcicka, autorka m.in. filmów dokumentalnych "Świątynia i "Święty z marginesu". Była również drugą reżyserką filmu fabularnego „Smoleńsk” oraz reżyserką filmu dokumentalnego "Pucz" o blokowaniu mównicy w Sejmie przez posłów opozycji.

Źródło: Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA