fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Radio Maryja przypomina prezydentowi obietnicę ws. aborcji

Prezydent Andrzej Duda
Fotorzepa/ Jakub Czermiński
Andrzej Duda jest kolejnym politykiem obozu Zjednoczonej Prawicy, który sygnalizuje, że po decyzji TK przepisy wymagają doprecyzowania w sprawie letalnych wad płodu. Radio Maryja przypomniało w czwartek prezydentowi zapowiedź z marca - że jeżeli na jego biurko trafi ustawa, która zabrania tzw. aborcji z przyczyn eugenicznych, to z pewnością ją podpisze.

Prezydent w środę i czwartek ogłosił stanowisko, że kobiety nie mogą być zmuszone do „heroicznych decyzji”. O dokonanie takich zmian legislacyjnych zaapelowało Porozumienie Jarosława Gowina. Politycy tej partii zapowiadali inicjatywę legislacyjną po szerokich konsultacjach w tej sprawie m.in. z ekspertami. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej” z okolic Pałacu Prezydenckiego, ostatecznie inicjatywa legislacyjna może wyjść właśnie od prezydenta. W środę wieczorem prezydent zapowiedział zresztą gotowość do zaangażowania m.in. ekspertów z Narodowej Rady Rozwoju.

Dowiedz się więcej: Prezydent chce zmian? Chłodna reakcja PiS

W czwartek na stronie Radia Maryja opublikowany został artykuł, przypominający obietnice prezydenta z marca. 6 marca br. Andrzej Duda zadeklarował w TV Trwam że jeżeli na jego biurko trafi ustawa, która zabrania tzw. aborcji z przyczyn eugenicznych, to z pewnością ją podpisze. Podkreślił przy tym, że takie stanowisko deklaruje od lat i nie ulega ono zmianie.

- Zawsze mówiłem, ze jestem absolutnie za życiem, nigdy tego nie ukrywałem i zawsze to deklarowałem - mówił wówczas prezydent. - Jeżeli posłowie taką ustawę wypracują, jeżeli ona przyjdzie, na pewno nie spotka się z prezydenckim vetem czy inną próbą ograniczenia możliwości wejścia w życie tej ustawy - cytuje Andrzeja Dudę Radio Maryja.

Oficjalnie ważni politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak szef Komitetu Wykonawczego Krzysztof Sobolewski, podkreślają, że Zjednoczona Prawica jest gotowa włączyć się w każdą inicjatywę prezydenta. Nieoficjalnie te pomysły traktowane są chłodno, a poproszony o komentarz prezes Jarosław Kaczyński stwierdził tylko, że Andrzej Duda „jest prezydentem, ma prawo” do inicjatywy.

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA