fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Niespełna 18 mln zł na nagrody w TVP

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Z wynoszącego 89 mln zł zysku wypracowanego przez spółkę w 2019 r. zwyczajne walne zgromadzenie Telewizji Polskiej zdecydowało o przeznaczeniu 17,8 mln zł na wypłatę nagród - informuje portal Press.pl.

Jak podał Press.pl, z zamieszczonego w Krajowym Rejestrze Sądowym protokole z walnego wynika, że z zysku na nagrody trafić ma 14,9 mln zł, zaś 2,9 mln zł - na obciążenia z tytułu wypłaty nagród.

Odnosząc się do doniesień portalu o planach przeznaczenia niespełna 18 mln zł z zysku na nagrody, w maju spółka twierdziła, że decyzja w sprawie przyznania pracownikom TVP S.A. nagród z zysku jeszcze nie zapadła.

W 2019 r. koszty działalności TVP wzrosły rok do roku o 16,9 proc. i wyniosły 2,691 mld zł, zaś przychody wzrosły o 16,7 proc. i osiągnęły poziom 2,559 mld zł. Telewizja Polska otrzymała  1,127 mld zł tytułem rekompensaty za wpływy z opłat abonamentowych, utracone z powodu zwolnień.

W poniedziałek w Telewizji Polskiej rozpoczęła się zaplanowana wcześniej kontrola Najwyższej Izby Kontroli. NIK ma sprawdzić, czy spółka prawidłowo zarządza finansami i majątkiem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA