fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie sytuacji wokół Trójki

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. To jest żenujące. Śpiewać każdy może. Słuchać też każdy może, puszczać piosenki każdy może - skomentował sytuację wokół Programu Trzeciego Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda.

Panie prezydencie, co pan sądzi o sytuacji wokół Listy Przebojów radiowej Trójki. Czy po aferze z Listą Przebojów nie należałoby wymienić całego kierownictwa tej stacji? - zapytał prezydenta jeden z internautów. 

- Przede wszystkim niesmak, ogromny niesmak. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. To jest żenujące. Śpiewać każdy może. Słuchać też każdy może, puszczać piosenki każdy może - odpowiedział Andrzej Duda.

- W związku z powyższym, w ogóle sytuacji nie pojmuję. Mamy wolność w Polsce wyrażania swoich poglądów, także w piosence. Sytuacja niezrozumiała dla mnie. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Pytanie, czy to jest zła wola? Czy kompletny brak profesjonalizmu? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - dodał prezydent.

- Myślę, że wielu wykonawców zazdrości panu Kazikowi Staszewskiemu, bo popularność, jaką zyskała dzięki temu jego piosenka, w związku z tym także i pieniądze, które zarobi, z pewnością wzbudzają zazdrość niejednego muzyka - zakończył.

"TWÓJ BÓL JEST LEPSZY NIŻ MÓJ"

W piątek 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Wkrótce po zakończeniu cotygodniowej audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki. Kierownictwo stacji wydało oświadczenie, w którym poinformowało o unieważnieniu głosowania w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów.

Dyrekcja Trójki zapowiedziała zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, iż piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA