fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Policja przez pomyłkę w domu dziennikarki Trójki. Skandal po komentarzu na Twitterze

Fotorzepa, Łukasz Solski
Do domu dziennikarki radiowej Trójki Anny Rokicińskiej wtargnęło sześciu policjantów. Funkcjonariusze zakuli kobietę w kajdanki i przeszukali jej dom. Po trzech godzinach przyznali, że doszło do pomyłki.

Do interwencji policji doszło w środę wieczorem. Anna Rokicińska zrelacjonowała całe zdarzenie. Do jej mieszkania weszło czterech mężczyzn i dwie kobiety. Dziennikarka została zakuta w kajdanki, a funkcjonariusze przeszukali w tym czasie jej rzeczy osobiste oraz mieszkanie. Całą sytuację obserwowali pozostali domownicy, w tym dwoje małych dzieci.

Zdaniem funkcjonariuszy kobieta była zamieszana w proceder wyłudzenia kredytów oraz cyberprzestępczość. 

– Szantażowano mnie mówiąc, że oprócz mnie aresztowany zostanie również mój mąż, a dzieci trafią do policyjnej izby dziecka. Wmawiano mi, że ukrywam coś, że nie chcę niczego powiedzieć. Tymczasem policjanci w trakcie zatrzymania rozmawiali na tematy prywatne i zachowywali się w sposób niekulturalny – opisuje dziennikarka.

Po trzech godzinach policjanci poinformowali, że doszło do pomyłki. Poszukiwano kobiety o tym samym imieniu w tej samej miejscowości.

Policjanci biorący udział w akcji przeprosili za całe zdarzenie. Podobnie postąpił ich zwierzchnik.

Skandal na Twitterze

Materiał "Rzeczpospolitej" skomentował na Twitterze profil policji. "Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show płace, ale mimo wszystko przypuszczam, że niestety nasi policjanci mogli pozwolić sobie na różne gadki. Przypuszcza, że skoro w tym domu był podobno taki bałagan jak na melinie to ten wygląd uśpił ich czujność" - pojawiło się w komentarzu "Polskiej Policji".

Wpis po kilkunastu minutach został usunięty, a do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka. "Osobiście przepraszam. To był komentarz użytkownika podany na nasz profil zupełnie OMYŁKOWO skopiowany dalej. „Złośliwość rzeczy martwych”. Nie powinno mieć to miejsca. Zamiast - zwracamy uwagę, aby tak nie pisać nawet w komentarzach skopiowało na profil. Natychmiast usunęliśmy" - napisał

Źródło: Trójka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA