Reklama

Podwyżka dla władz mediów publicznych

Minister skarbu zdecydował, że władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia będą mogły otrzymywać większe wynagrodzenia niż dotychczas.

Aktualizacja: 05.01.2017 17:42 Publikacja: 05.01.2017 17:00

Podwyżka dla władz mediów publicznych

Foto: Fotorzepa, Wojciech Niespialowski

Zdecydowały o tym walne zgromadzenia tych spółek, czyli minister skarbu.

Dotychczas wynagrodzenia członków zarządu Polskiego Radia stanowiły 5,5-6-krotność miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. W Telewizji Polskiej - 6-krotność.

Według zasad zawartych w nowej ustawie kominowej, od tej pory wynagrodzenie członków zarządu TVP może się wahać od 7- do 12-krotności miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, a w Polskim Radiu - od 4 do 8.

Jak pisze Money.pl, ostatnie informacje dotyczące wysokości zarobków szefa prezesa TVP pochodzą sprzed 14 miesięcy, kiedy był nim Robert Kwiatkowski. Wówczas jego zarobki wynosiły 47 tys. zł miesięcznie, o czym donosił "Super Express". Nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji.

Więcej - Money.pl.

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Chcą miliona nowych słupków na ulicach Warszawy. „To jedyny sposób ochrony przed dewastacją”
Kraj
Nerki spokojnie poczekają na przeszczep. Przełomowa technologia z Politechniki Warszawskiej
Kraj
Pfizer kontra Polska. Proces o szczepionki i 6 miliardów złotych
Kraj
„Rzecz w tym”: Polska 2050 w kryzysie. Brak trzeciej drogi groźny dla koalicji?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama