fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Wirtualna Polska kupuje Wakacje.pl i easygo.pl

Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski
Jerzy Dudek
Internetowa grupa przejmuje spółkę Enovatis, właściciela portali Wakacje.pl i easygo.pl.

Jak podaje WPH, przychody Enovatis za 2014 r. wyniosły 26,6 mln zł, a zysk operacyjny po wyeliminowaniu amortyzacji wyniósł 6,2 mln zł. - W okresie ostatnich 12 miesięcy zakończonym 30 listopada 2015 r. niezaudytowane przychody spółki wyniosły 32,4 mln zł, a zysk operacyjny po wyeliminowaniu amortyzacji wyniósł 8,5 mln zł – podano.

Przejęta spółka operuje w obszarze turystyki. Należą do niej portale wakacje.pl, easygo.pl i wypoczynek.pl. - Spółka operuje w czterech segmentach: pakietowej turystyki wyjazdowej i turystyki wypoczynkowej, sprzedaży biletów lotniczych oraz pośrednictwie w rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce i na świecie – podano w komunikacie. Enovatis sprzedaje pakiety wycieczkowe i ubezpieczeniowe przez Internet. Współpracuje z biurami turystycznymi Itaka, Rainbow, Exim Tours, Wezyr Holidays, Neckermann i Sun&Fun. -Zakup Enovatis to największa transakcja od połączenia WP i o2. Znacząco zbliża nas do przyjętego wówczas strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie 50 proc. przychodów i EBITDA grupy z rynku e-commerce – komentuje w komunikacie WPH Jacek Świderski, prezes WPH.

Enovatis zostanie kupione w większości (50mln zł) ze środków z kredytu oraz ze środków pozyskanych przez WPH w czasie debiutu giełdowego (33,6 mln zł).

Zakup Enovartis to najkosztowniejsza transakcja WPH od czasu giełdowego debiutu. Poprzednią było (pośrednio) kupno spółki Allani. Z puli pozyskanych z oferty publicznej 106,9 mln zł WPH przed ogłoszeniem transakcji z Enovatis WPH wydała na akwizycje 47,3  mln zł, a na spłatę zadłużenia bankowego – 20 mln zł. Wcześniej w tym roku kupiła internetowe platformy radiowe: OpenFM oraz PolskaStacja.pl i Grupę NextWeb Media, prowadzącą serwisy ABCzdrowie.pl i parenting.pl oraz porównywarki Finansowysupermarket.pl i jedenwniosek.pl.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA