fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

TVP może kupić Showmax nie tylko w Polsce?

materialy prasowe
Telewizja Polska jest zainteresowana przejęciem platformy internetowego wideo Showmax nie tylko w Polsce, ale również na pozostałych rynkach w Europie - informują Wirtualne Media, powołując się na swoje nieoficjalne informacje.

Według branżowego serwisu, TVP może pozyskać inwestora i traktować platformę jako projekt komercyjny - podają, nie zdradzając źródła informacji.

TVP ponoć nie jest jedynym podmiotem zainteresowanym przejęciem Showmaksu w Polsce.

Naspers, medialny koncern z RPA, zamierza wprowadzić spółkę MultiChoice Group, do której należy Showmax na giełdę w Johannesburgu. To zmiana strategii wobec treści on-line, którą Naspers wyjaśnia także zapowiedź, że z końcem stycznia zamknie serwis Showmax w Polsce.

Decyzja ta została ogłoszona ku zaskoczeniu użytkowników i partnerów handlowych serwisu w kraju. Do tych ostatnich należą operatorzy telekomunikacyjni. Największy kłopot ma P4, operator sieci Play, który oferował Showmax w ramach abonamentu.

Marcin Gruszka zapowiedział już wcześniej, że Play zaproponuje użytkownikom coś w zamian. Według niego, zmiana  nie będzie stanowiła podstawy do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA