fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Konkurs UOKiK na najlepszą pracę magisterską

123RF
Trwa kolejna edycja konkursu na temat ochrony konkurencji i ochrony konsumentów. Pula nagród wynosi 20 tys. zł. Na prace czekamy do 31 października 2019 r.

UOKiK przypomina o kolejnej edycji konkursu Prezesa UOKiK na najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konkurencji oraz najlepszą pracę magisterską z zakresu ochrony konsumentów. W tej edycji swoje opracowania mogą jeszcze zgłosić studenci, którzy mają termin obrony do połowy października. Do udziału w konkursie zachęcamy absolwentów wszystkich kierunków, w szczególności prawa, ekonomii, administracji lub zarządzania.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

1. napisać pracę w języku polskim w jednym z wyznaczonych obszarów tematycznych (ochrona konkurencji albo ochrona konsumentów)

2. obronić pracę od 16 października 2018 r. do 15 października 2019 r.

3. otrzymać za pracę ocenę bardzo dobrą

4. przesłać pracę ze wszystkimi wymaganymi dokumentami do 31 października 2019 r.

Opracowania w konkursie z zakresu ochrony konkurencji powinny poruszać zagadnienia dotyczące praktyk ograniczających konkurencję, kontroli koncentracji lub pomocy publicznej.

Z obszaru ochrony konsumentów czekamy na prace poświęcone prawnym i ekonomicznym aspektom ochrony konsumentów z wyłączeniem kwestii obejmujących nadzór rynku, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności i żywienia oraz jakość wyrobów i usług.

Jakie są wymagane dokumenty?

1. wypełniony formularz zgłoszeniowy

2. egzemplarz pracy ? wydrukowany dwustronnie w formacie A4 w miękkiej oprawie oraz w wersji elektronicznej

3. jednostronne streszczenie (w wersji drukowanej oraz elektronicznej)

4. zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające termin obrony i temat

Szczegółowe informacje, regulaminy oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: https://www.uokik.gov.pl/konkurs_prace_dyplomowe.php

Co można wygrać?

W każdym z obu obszarów tematycznych można otrzymać: za pierwsze miejsce 5 tys. zł, drugie 3 tys. zł i trzecie 2 tys. zł. Laureaci mogą też liczyć na publikację pracy oraz odbycie płatnych, maksymalnie trzymiesięcznych praktyk absolwenckich.

Dla uczestników konkursu z zakresu ochrony konkurencji przewidziana jest dodatkowa nagroda ? wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w wysokości 5 tys. zł.

Jak zgłosić pracę?

Prace, które zostały obronione od 16 października 2018 r. do 15 października 2019 r. można zgłosić do 31 października 2019 r. Zgłoszenia można wysłać pocztą lub złożyć osobiście w kancelarii Urzędu (decyduje data wpływu). Na kopercie należy dopisać odpowiednio „Konkurs na pracę magisterską ? BP ? konkurencja" lub „Konkurs na pracę magisterską ? BP ? konsumenci". Wyniki ogłosimy w pierwszym kwartale 2020 r.

Partnerem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Konkurencji, patronem ? Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Źródło: UOKiK
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA