fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

MŚ w Rosji

Mundial w Rosji: MSZ ostrzega przed podróżą

AFP
Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega obywateli przed wyjazdem do Rosji. Resort przypomina o zagrożeniu zamachami terrorystycznymi.

Komunikat wydano w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej. Turniej rozpocznie się 14 czerwca. Finał w Moskwie odbędzie się 15 lipca.

Mecze będą rozgrywane w: Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Sarańsku, Soczi, Jekaterynburgu i Wołgogradzie.

"W Rosji występuje zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Może ono wzrosnąć w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w dniach 14.06-15.07. Nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju. Ostrożność należy zachować w szczególności na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach, a także w środkach transportu publicznego" - informuje w komunikacie MSZ.

Ostrzeżenie dotyczy m.in. Północnego Kaukazu, Karaczajo-Czerkiesji, Kabardo-Bałkarii, Osetii Północnej, Inguszetii, Czeczenii i Dagestanu. 

MSZ odradza również podróże na Krym. Resort przypomina, że polskie władze, podobnie jak inne państwa, uznają półwysep za integralną część Ukrainy. "Bezprawna aneksja tej części terytorium Ukrainy przez Rosję uniemożliwia udzielanie przebywającym tam obywatelom polskim pomocy konsularnej. W związku z powyższym MSZ kategorycznie odradza podróże na Krym".

Obywatele przed wyjazdem powinni zgłosić swoją podróż do systemu Odyseusz. Pozwala to zlokalizować podróżnych z Polski.

X

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA