fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Pilot United Airlines odsłonił okno w hotelu i ma kłopoty

Marriott Hotels
Odsłaniając okno najlepiej się upewnić, że ma się ubranie na sobie. Później mogą być bowiem problemy, także dla pracodawcy.

Pracujący dla United Airlines pilot ma poważne problemy w związku z tym, że w hotelowym pokoju odsłonił okno. Sęk w tym, że kiedy w położonym na dziewiątym piętrze pokoju w hotelu przy lotnisku Denver International Airport rozsuwał zasłony nie miał nic na sobie. I zauważyli to ludzie w położonym w sporej odległości od hotelu terminalu lotniska.

Pilot Andrew Collins został w efekcie oskarżony o naruszenie moralności publicznej poprzez pokazanie się publicznie nago i czeka na proces. A to nie koniec jego kłopotów, gdyż jego problemy stały się też problemami jego pracodawcy, linii United Airlines. Przewoźnik musiał czasowo zawiesić pilota w jego obowiązkach i, jak donoszą lokalne stacje telewizyjne, prowadzi wewnętrzne dochodzenie w sprawie niefortunnego odsłaniania okna.

Sam oskarżony broni się twierdząc, że jest niewinny. Jego adwokat przekazał mediom oświadczenie, że jego klient nie zdawał sobie sprawy, że ludzie mogą zobaczyć go stojącego w oknie. Z zewnątrz hotelu okna mają bowiem wyglądać na nieprzejrzyste. Prawnik powiedział „Denver Post", że jego klient „miał pełne prawo nie spodziewać się, że ktoś może go zobaczyć".

Pracownicy lotniska, którzy jednak zobaczyli pilota w pełnej krasie, twierdzą jednak, że Collins nie tylko zaprezentował siebie światu, ale także dotykał się w sposób nieprzyzwoity. Świadkowie twierdzą też, że oskarżony otworzył okno, by było go lepiej widać (co akurat wydaje się nieprawdopodobne – ze zdjęć hotelu wynika, że jego okien nie da się otworzyć). Pilot broni się, że tego dnia pierwszy raz spał po 30 godzinnym okresie bez snu i po nocy szykował się do kąpieli rozmawiając przez telefon. Nie zdążył wziąć prysznica, gdyż zatrzymała go policja.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że Andrew Collins był w trakcie kampanii wyborczej, gdyż kandydował w tym czasie na prezesa związku zawodowego pilotów.

United Airlines, poza przekazaniem informacji, że prowadzi wewnętrzne dochodzenie i zawiesiło pilota w obowiązkach, nie komentuje sprawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA