fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Piloci Lufthansy znów strajkują

Lufthansa ogłosiła we wtorek o anulowaniu ponad jednej trzeciej lotów 23 listopada z powodu kolejnego strajku pilotów dla poparcia ich żądań płacowych.
Ich związek VC wezwał do 24-godzinnego strajku, który obejmie loty krótkiego i dalekiego zasięgu zaczynające się z Niemiec. Przewoźnik anulował na razie 876 lotów na ok. 3 tys. przewidzianych w Środę. Strajk dotknie ok.100 tys. Podróżnych.
Jest to czternasty strajk wynikający ze sporu związku VC z dyrekcją linii o warunki płacy i system emerytalny. Loty innych linii z grupy Lufthansy: Germanwings, Eurowings, Austrian, Swiss i Brussels Airlines będą wykonywane normalnie.
Tania linia Eurowings podała odrębnie o anulowaniu we wtorek ponad 60 lotów z powodu innego strajku części personelu kabinowego w ramach sporu płacowego związku Verdi z dyrekcją. Ten strajk zaczął się o godz. 5.00 i potrwa do 20.00.
Rozmowy płacowe Lufthansy z VC przerwano w listopadzie, gdy piloci odrzucili propozycję zaangażowania mediatora. Związek VC domaga się podwyżki o 3,7 proc. dla 5400 pilotów w ciągu 5 lat licząc od 2012 r., dyrekcja, która chce zmniejszyć koszty, zaproponowała podwyżkę o 2,5 proc. przez 6 lat do 2019 r.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA