Ryanair ma umowę z pilotami w Hiszpanii

Ryanair poinformował o podpisaniu z organizacją hiszpańskich pilotów SEPLA umowy dotyczące warunków zatrudnienia wszystkich pilotów pracujących w Hiszpanii. Do świąt chce mieć umowy w najważniejszych krajach

Publikacja: 27.10.2018 10:10

Ryanair ma umowę z pilotami w Hiszpanii

Foto: Bloomberg

Umowa otwiera drogę do „rozpoczęcia na początku listopada negocjacji umowy zbiorowej pracy zgodnie z prawem hiszpańskim" — podał przewoźnik w komunikacie i dodał, że hiszpańska ustawa o kodeksie pracy będzie stosowana przed końcem stycznia 2019 wobec wszystkich pilotów w Hiszpanii.

Umowa o uznaniu SEPLA jest kolejną po osiągniętych podobnych porozumieniach ze związkami pilotów w Portugalii, Włoszech i W. Brytanii. Szef działu kadr w przewoźniku, Eddie Wilson dodał w komunikacie dla prasy, że spodziewa się, iż te „umowy zachęcą związki w obu krajach zwłaszcza do usunięcia pracowników konkurencyjnych linii, którzy blokowali postęp".

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Transport
Boeing uniknie procesu w sprawie dwóch katastrof MAX-ów. Część rodzin ofiar protestuje
Materiał Promocyjny
BIO_REACTION 2025
Transport
Ruszył przetarg na budowę terminala pasażerskiego CPK. Spółka podała szczegóły
Transport
Odwet za Boeinga? Trump uderza w chiński przemysł lotniczy
Transport
Finnair sparaliżowany przez związkowców. Strajki nie mają końca
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępczy biznes coraz bardziej profesjonalny. Jak ochronić firmę
Transport
Rosnący rynek lotniczy przyciąga inwestycje nad Wisłę
Materiał Promocyjny
Pogodny dzień. Wiatr we włosach. Dookoła woda po horyzont