fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

ANA zlikwiduje 3500 miejsc pracy

All Nippon Airways
Bloomberg
All Nippon Airways zamierza zlikwidować w ciągu 3 lat 3500 miejsc pracy, bo spodziewa się największej dotąd straty rocznej i dłuższych problemów z powodu wirusa — podał dziennik „Yomiuri Shimbun"

Redukcja załogi w największym w Japonii przewoźniku, zatrudniającym 43 500 ludzi (stan z 2019 r.) jest częścią szerszego planu restrukturyzacji, który ma być ogłoszony we wtorek 27 października i ma zmniejszyć koszty, bo ANA przewiduje dłuższy spadek popytu na przewozy. Według dziennika, ANA chce zredukować załogę do końca roku finansowego w marcu 2023 wstrzymując werbunek i poprzez programy aktywizacji zawodowej (outplacement).

ANA spodziewa się w bieżącym roku (do 31 marca 2021) straty netto ok. 500 mld jenów (4,8 mld dolarów), zaciągnęła więc pożyczki na miliardy dolarów i wystąpiła do rządu, by uruchomił kampanię promowania turystyki.

Inny dziennik biznesowy „Nikkei" poinformował z kolei, że druga w kraju linia Japan Airlines spodziewa się straty operacyjnej 85 mld jenów za okres lipiec-wrzesień, bo jej przewozy na trasach międzynarodowych zmalały praktycznie do zera, o 97 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA