fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Pandemia: Pierwsze brytyjskie lotnisko będzie testować pasażerów

Lotnisko Heathrow
Bloomberg
Pasażerowie, którzy zamierzają lecieć do Hongkongu i Włoch będą pierwszymi, którzy na lotnisku Heathrow będą mogli poddać się szybkim testom na koronawirusa powodującego Covid-19. Testy będą płatne.

Przetestować się będzie można przed odprawą. Koszt testu to 80 funtów (około 400 złotych) a wyniki na pewno dostarczone zostaną w ciągu godziny.

Czytaj także: Jak będziemy teraz latać? Koniec przyjemnych podróży

Lotnisko chce w ten sposób pomóc pasażerom, którzy podróżują do krajów, gdzie wymagane jest przedstawienie aktualnego, negatywnego wyniku badań na Covid-19 - informuje BBC.

Coraz więcej krajów uznaje Wielka Brytanie za kraj ryzyka i ostrzega przed podróżowaniem na Wyspy. To także utrudnia podróże Brytyjczykom.

Testy poświadczające, że nie jest się chorym ma Covid-19 wymagane są od Brytyjczyków na lotnisku w Hongkongu. Przylatujący mają 72 godziny na zrobienie badań.

Lotnisko Heathrow postanowiło pomóc podróżującym Brytyjczykom. Szybkie testy  molekularne LAMP przeprowadzane są w terminalach 2 i 5. Testy chcą tez oferować swoim pasażerom takie linie lotnicze jak British Airways, Virgin Atlantic i Cathay Pacific. Linie chcą by dla pasażerów indywidualnych były one nieco tańsze kosztowały od 50 do 60 funtów. Testy LAMP są nieco mniej dokładne niż rekomendowane przez WHO testy PCR, ale według władz lotniska są uznawane na świecie bardzo szybko dają rezultat, który pozwoli na wydanie pasażerom stosownego zaświadczenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA