fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Kosztowny strach przed lataniem. Angielka miała pecha

Bloomberg
Chloe Hines 25-letnia pasażerka niskokosztowej brytyjskiej linii Jet2 spanikowała podczas rejsu z londyńskiego lotniska Stansted do Dalamanu w Turcji. Próba otwarcia drzwi ,kiedy samolot znajdował się już w powietrzu, będzie kosztowała ją 85 tys. funtów.

Na tyle został wyceniony koszt koniecznego powrotu Boeinga 737-800 z połowy drogi do Turcji na lotnisko w Londynie oraz asysta dwóch myśliwców Typhoon , ponieważ uznano, że rejsowi Jet2 grozi niebezpieczeństwo. Wybuchy awantur i paniki na pokładach brytyjskich samolotów zdarzają się wyjątkowo często. Główną przyczyną jest nadmierne spożywanie alkoholu przed wylotem, ponieważ w ten sposób niektórzy pasażerowie chcą złagodzić lęk przed lataniem.

Czytaj także: Pasażerowie United powstrzymali wylot samolotu

Jak informowała załoga rejsu Chloe Hines groziła pozostałym pasażerom, że ich zabije i „wyczerpała całkowicie katalog agresywnych i niebezpiecznych zachowań na pokładzie na pokładzie " . Ostatecznie załodze przy wsparciu dwojga pasażerów Lorny Lucas i Clive Lucasa udało się ją unieszkodliwić, zakuć w kajdanki i przypiąć pasami do fotela. Chloe Hines dostała również dożywotni zakaz podróżowania samolotami Jet2.

Tuż po wylądowaniu Boeinga na lotnisku Stansted na pokład maszyny weszła policja i Chloe Hines została aresztowana za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa na pokładzie samolotu. W areszcie ma siedzieć do końca lipca. A po wyjściu czekaj ją mandat.

Czytaj także: Awantura o wózek w American Airlines

Steve Heapy, prezes Jet2 i Jet2holidays zapowiedział,że linia nie zamierza pokrywać kosztów wybryku niesfornej pasażerki, a dwójce pasażerów, którzy pomogli w jej „uziemieniu" zaproponowano z locie powrotnym do Turcji napoje gazowane. Nie byli tym zachwyceni , nagrodę określili jako zbyt skromną i stwierdzili, że należy im się od przewoźnika coś więcej, jak chociażby część z pieniędzy jakie będzie musiała zapłacić pani Hines.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA