fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Więcej połączeń Grupy Lufthansa z Polski

Bloomberg
Lufthansa, Austrian Airlines i Brussels Airlines oraz Swiss znacząco zwiększają obecność na polskich lotniskach. W rozkładzie letnim, czyli do końca października linie zaoferują tygodniowo 140 połączeń z lotniskami przesiadkowymi Grupy LH.

Od 1 lipca Lufthansa, która już wcześniej latała raz dziennie z Warszawy do Monachium i Frankfurtu, uruchomiła kolejnych 7 połączeń w tygodniu z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu, a od 2 lipca linia zaoferuje 7 rejsów z Gdańska do Monachium. Od 3 lipca należąca do Lufthansa Group linia SWISS wznowi 2 rejsy w tygodniu pomiędzy Warszawą a Zurychem. Do października liczba ta wzrośnie do 7, a szwajcarski przewoźnik uruchomi także 2 połączenia z Zurychu do Krakowa. Od sierpnia pasażerowie z Gdańska będą mogli latać do Frankfurtu, a od września na to największe niemieckie lotnisko przesiadkowe będzie można również polecieć z Katowic.

Do października linia Austrian Airlines uruchomi rejsy z Warszawy i Krakowa rejsy do Wiednia a Brussels Airlines, wznowi 6 rejsów w tygodniu z Warszawy do Brukseli.

Zwiększona zostanie także liczba rejsów do Frankfurtu z Poznania oraz Wrocławia. Do października rozszerzana będzie także oferta na lotnisku w Warszawie, gdzie podróżni będą mogli korzystać z 19 rejsów w tygodniu do Frankfurtu.

W sumie linie lotnicze należące do Lufthansa Group będą wykonywać tygodniowo 140 połączeń z Polski. Lufthansa, obok węgierskiego niskokosztowego Wizz Aira jako pierwsza zaczęła oferować od 17 czerwca, czyli w dniu otwarcia granic naszego kraju międzynarodowe rejsy z Polski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA