fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Kanada zabrania wyrzucania pasażerów

123rf.com
Władze Kanady chcą zakazać praktyk linii lotniczych wyrzucania wybranych pasażerów przy tzw. overbookingu.

Minister transportu Kanady Marc Garneau zapowiedział, że wyrzucanie z pokładu samolotów pasażerów z ważnym biletem przy tzw. overbookingu zostanie zabronione prawnie.

Garneau na specjalnej konferencji prasowej powiedział, że Kanada nie chce dopuścić do takich sytuacji, jakie miały miejsce ostatnio w USA. Z pokłady samolotu linii United Airways siłą został wywleczony i poturbowany 69-letni mężczyzna. Incydent miał miejsce na lotnisku w Chicago.

Minister Garneau powiedział, że "takie sytuacje nie będą tolerowane w Kanadzie", a Kanadyjczycy z ważnym biletem lotniczym mają prawo oczekiwać, że linia lotnicza wywiążę się ze swojej części umowy, jaką zawarła z nimi sprzedając bilet".

Kanada chce by pasażerowie tylko dobrowolnie oddawali swoje miejsce w samolocie, za odpowiednią rekompensatą finansową. Linie lotnicze nie będą też miały prawa nie wpuścić na pokład pasażera z ważnym biletem. Nowe prawo także bardzo dokładnie określi prawa pasażera w razie opóźnienia lotu, zgubienia bagażu oraz innych problemów z liniami lotniczymi.

Jeśli kanadyjski parlament zaakceptuje nową ustawę, to nowe regulacje mogą wejść w życie już w 2018 roku.

Dotychczas linie lotnicze w niemal wszystkich krajach mogą dokonywać overbookingu a także siłą usuwać z pokładu pasażerów, którzy zostali wytypowani do opuszczenia swoich miejsc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA