fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Koronawirus: LOT nie poleci do Pekinu do końca marca

AFP
Tak, jak większość europejskich linii lotniczych, LOT zdecydował się na przedłużenie zawieszenia połączeń na trasie Warszawa-Pekin do 28 marca.

Według wcześniejszych ustaleń polski przewoźnik zawiesił te rejsy do końca lutego, z zastrzeżeniem jednak, że ta decyzja może być w każdej chwili zmieniona. Wcześniej linia latała 7 razy w tygodniu na dwa pekińskie lotniska: Beijing-Daxing i Beijing Capital International.

Czytaj także: Japonia przeznacza ok. 140 mln dol. na walkę z koronawirusem

„Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT. Jednocześnie nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego" - napisał LOT w komunikacie.

Nieoficjalnie wiadomo również, że prze cały marzec 2020 zostaną również wstrzymane rejsy na trasie Pekin-Warszawa chińskich linii Air China. Ten przewoźnik ma skorzystać jeszcze z kilku slotów (działek czasowych startu i lądowania) w lutym, ale nie wykona wszystkich 4 rejsów tygodniowo. To oznacza, że czasowo połączenie Pekin-Warszawa zostanie całkowicie zawieszone.

Czytaj także: Nadeszły trudne czasy dla linii lotniczych w Europie

Jak na razie o przedłużeniu zawieszenia, tak samo jak LOT poinformowały Lufthansa, Air France, Iberia, British Airways i KLM. Do 29 lutego nie latają Austrian Airlines, Finnair oraz Swiss.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA