fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

LOT poleci swoimi największymi samolotami do Grecji

LOT
Bloomberg
Dreamlinerem z Warszawy do Aten? Proszę bardzo. Nie tylko Lufthansa lata jumbo jetami na Majorkę. Także LOT w szczycie sezonu wykorzystuje swoje największe maszyny.

Przy tym polski przewoźnik poleci B787 nie tylko do Aten, ale także do Heraklionu na Krecie. Powodem jest znacznie zwiększona liczba rezerwacji po tym, jak Polacy rzeczywiście zaczęli się szczepić, a Unia Europejska wprowadza paszport covidowy znoszący restrykcje dla osób zaszczepionych, natomiast liczba zachorowań na COVID-19 rzeczywiście spada.

LOT reklamuje te dwa kierunki, jako „wyjątkową okazję” dla miłośników podróży lotniczych, którzy chcieliby przelecieć się B787 na krótkim dystansie.

Pierwszy lot do Aten wystartuje 27 czerwca i potem w każdą sobotę do 3 października. Rejs rozpocznie się o godz. 15.50 z Warszawy i wyląduje w Atenach o 19.30 czasu lokalnego. Rejs powrotny ze stolicy Grecji to wylot o 21.20 i lądowanie na Lotnisku Chopina o 22.55. Normalnie na tej trasie polski przewoźnik operuje B737 MAX trzy razy w tygodniu, we czwartki, soboty i niedziele. Połączeń jest jednak więcej, bo między Warszawą a Atenami latają także greckie Aegean Airlines i to 5 razy w tygodniu.

Do Heraklionu LOT poleci również Dreamlinerem także od 27 czerwca. Przy tym rejsy największą maszyną będą wykonywane jedynie w niedziele. W pozostałe dwa dni: środy i piątki pasażerowie polecą B737NG i B737 MAX. Na tej trasie LOT będzie miał konkurencję nie tylko w Aegean Airlines, ale również ze strony Enter Air, Ryanair Sun, Wizz Aira i Corendon Airlines Europe. Atutem LOT-u będą jednak Dreamlinery i MAX-y. Łącznie ten kierunek jest obsługiwany w sezonie letnim 12 razy w tygodniu.

LOT nie jest jedyną linią, która zdecydowała się na podstawienie dużych maszyn na krótkich i średnich trasach. Wcześniej informowała o tym Lufthansa, która z Frankfurtu i Monachium w wybrane dni poleci B747-8 i Airbusami A350. To rozsądne rozwiązanie w sytuacji, kiedy popyt na rejsy długodystansowe jest nadal niewielki, a maszyny i tak muszą być konserwowane i latać. Najkrótszym rejsem obsługiwanym w Europie przez dużą maszyną są loty A330 Air Serbia z Belgradu do Czarnogóry. Ta podróż trwa 45 minut, lot z Frankfurtu do Palma de Mallorca 2 godz. bez 5 minut, Warszawa-Ateny 2 godz. 35 min., a z Warszawy do Heraklionu – 2 godz. 55 minut.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA