fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Indie: Zażartował, że jest terrorystą, bo łamie kobiece serca. Wyrzucono go z samolotu

www.jetairways.com
Młody mężczyzna, który wybierał się w podróż samolotem z Kalkuty do Mumbaju, zażartował tuż przed wylotem, że jest terrorystą, który „łamie kobiece serca”. Musiał z tego powodu opuścić pokład.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek na pokładzie samolotu indyjskich linii lotniczych Jet Airways lecącego z Kalkuty do Mumbaju. Kiedy maszyna ruszyła już na pas startowy przygotowując się do wylotu, jeden z pasażerów, 21-letni Yogvedant Poddar, zrobił coś niecodziennego – zakrył połowicznie swoją twarz chusteczką i zrobił sobie zdjęcie, które następnie wysłał przez WhatsAppa opatrzone tekstem: „Terrorysta w samolocie, łamię kobiece serca”.

Jeden z siedzących obok pasażerów, widząc napis na telefonie Poddara, zaniepokoił się sytuacją do tego stopnia, że zgłosił ją załodze pokładowej. Stewardessa poprosiła sprawiającego kłopoty młodego mężczyznę, by pokazał jej swój telefon, ten jednak odmówił. Załoga zawiadomiła o sprawie pilota, który zawrócił z tego powodu samolot na pasie startowym. Na pokład weszły następnie służby bezpieczeństwa, które wyprowadziły z niego Yogvedanta Poddara wraz z jego bagażem – donosi gazeta „The Times of India”.

Czytaj także: Pilot United Airlines odsłonił okno w hotelu i ma kłopoty  

Poddar podróżował z grupką kolegów, ale tylko on musiał opuścić pokład. Oskarżono go o „złośliwe zachowanie” i używanie niestosownego języka, który został odebrany jako zagrożenie bezpieczeństwa. Na nic zdały się tłumaczenia 21-latka, że jego zachowanie było jedynie żartem. Służby przeszukały jego bagaż, ale nie znalazły w nim niczego podejrzanego. Nie pozwolono mu jednak wrócić na pokład, tylko oddano go w ręce kalkuckiej policji.

W rezultacie wylot samolotu, którym podróżowało 160 osób, został opóźniony o godzinę i 10 minut.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA