fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Oferty na Alitalię do 2 października

Bloomberg
Wiążące oferty na Alitalię powinny zostać złożone do 2 października — poinformował jeden z 3 zarządców komisarycznych wyznaczonych przez włoski rząd.

- W najbliższy poniedziałek 31 lipca rozpiszemy publiczny przetarg, zapraszając do składania wiążących ofert. Ten etap zakończy się 2 października — powiedział Luigi Gubitosi dziennikowi „La Repubblica”.

- Uratujemy Alitalię, w ciągu kilku miesięcy nastąpi jej sanacja, a następnie sprzedamy ją w całości. Nie mam wątpliwości, że można ją uratować — powiedział w wywiadzie.

Powtórzył, że preferowanym rozwiązaniem byłoby sprzedanie linii lotniczej w całości, a nie w częściach. Zapytany o starty ok. 2 mln euro dziennie, 80 tys. euro na godzinę i niskie współczynnik wypełnienia samolotów stwierdził, że po 3 miesiącach zarządu komisarycznego ryzyko nie zniknęło, ale sytuacja poprawiła się.

- Przezwyciężyliśmy najtrudniejszy etap: kryzys zaufania i załamania sprzedaży biletów. Tendencja odwróciła się: w lotach międzynarodowych linia wypada lepiej niż przed rokiem, a rentowność lotów dalekiego zasięgu — średnia cena biletu do dystansu — wzrosła. Loty do obu Ameryk są pełne, zaś rezerwacje na najbliższe miesiące zachęcające. W zimie uruchomimy nowe kierunki, na Malediwy, do Delhi, Los Angeles, a następnie do Sao Paulo — powiedział Gubitosi, ale nie potrafił podać ładnych liczb, potwierdzających jego słowa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA