fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Lekarze zaszczepią się przeciw pneumokokom

123RF
Naczelna Rada Lekarska zachęca medyków do szczepień. Żeby wzmocnić przekaz, jej członkowie poddadzą się szczepieniu przed kamerami.

Akcję zaplanowano na 9 grudnia. Ma zachęcić personel lekarski do szczepień zalecanych. „NRL apeluje do lekarzy i lekarzy-dentystów o poddawanie siebie i swoich bliskich szczepieniom ochronnym, pamiętając, że osoby wykonujące zawody medyczne w przypadku zachorowania stanowią źródło zakażenia wielu osób" – napisał prezes NRL Maciej Hamankiewicz w apelu do kolegów po fachu.

Rada przypomina też medykom o realizowaniu obowiązku szczepień ochronnych dzieci i młodzieży, a także osób szczególnie narażonych na zakażenia. Zaleca też, by informowali o wskazaniach do szczepienia rodziców dzieci i młodzieży, kobiety w wieku rozrodczym i pacjentów, którzy ze względu na choroby są szczególnie narażeni na zakażenie i powikłanie po zakażeniu na chorobę zakaźną.

Lekarze zaszczepią się przeciw pneumokokom, bakteriom groźnym szczególnie dla dzieci poniżej drugiego roku życia, osób po 65. roku życia i pacjentów z upośledzeniem odporności. Szczepionka przeciw pneumokokom od 2017 r. wejdzie do kalendarza szczepień obowiązkowych – będzie refundowana u wszystkich dzieci, które przyjdą na świat po 31 grudnia 2017 r. Niestety, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zakup tańszej szczepionki, która nie pokrywa trzech szczepów najczęściej występujących w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA