fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Pielęgniarka dostanie 400 zł podwyżki

123RF
Minister zdrowia Marian Zembala przedstawił propozycję podwyżek dla pielęgniarek. To kolejna oferta ministra zdrowia, będąca odpowiedzią na postulaty środowiska pielęgniarskiego.

400 zł miesięcznie przez 4 lata

Odpowiadając na stanowisko Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, które otrzymaliśmy dzisiaj, w porozumieniu z prezesem NFZ proponuję podniesienie miesięcznej kwoty wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych, które realizują świadczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia, o kwotę średnią 400 zł miesięcznie przez kolejne 4 lata – powiedział minister zdrowia.

Podwyżki będą przekazane w formie rozporządzenia ministra zdrowia jako dodatkowe środki finansowe do umów z NFZ na świadczenia opieki zdrowotnej realizowane przez pielęgniarki i położne.

Kolejna propozycja

Przedstawiona w czwartek propozycja jest kolejną odpowiedzią ministra zdrowia na postulaty pielęgniarek. Wcześniej minister zdrowia podpisał rozporządzenie, dzięki któremu otrzymają one średnio 300 zł podwyżki od września tego roku. Nie jest to jednak jedyna podwyżka zaplanowana dla tych grup zawodowych. Od 1 stycznia 2017 r. pielęgniarki i położne otrzymają kolejną transzę podwyżki. Łącznie będzie to 600 zł brutto.

Cykliczne spotkania

Minister zwrócił uwagę, że zarówno on jak i premier Ewa Kopacz rozumieją znaczenie i pozycję zawodu pielęgniarki oraz problemy związane m.in. z migracją zarobkową oraz niskimi płacami. Minister podkreślił również, że w ciągu ostatnich miesięcy przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia 29 razy spotykali się ze środowiskiem pielęgniarskim. Od momentu, kiedy funkcję ministra zdrowia objął Marian Zembala odbyło się 11 spotkań.

Źródło: KPRM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA