fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lekarze i pielęgniarki

Były wiceminister zdrowia nowym dyrektorem szpitala MSWiA

Fotorzepa / Wiktor Andrzej
Zbigniew Król, były wiceminister zdrowia, zostanie p.o. dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie – nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Zastąpi odwołanego w poniedziałek kardiochirurga Marcina Maruszewskiego.

Król, który do sierpnia tego roku był wiceministrem zdrowia, tydzień temu objął funkcję dyrektora szpitala ds. ekonomiczno-administracyjnych. Jego powołanie zbiegło się w czasie z odwołaniem ze stanowiska dr n. med. Marcina Maruszewskiego, kardiochirurga i dotychczasowego dyrektora szpitala.

Decyzję o odwołaniu dr. Maruszewskiego minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podpisał 23 września z mocą od 31 października. Do tego czasu ma przebywać na urlopie wypoczynkowym. Najprawdopodobniej zastąpi go jako pełniący obowiązki Zbigniew Król – dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do resortu zdrowia.

Czytaj także: Dyrektor szpitala MSWiA - dr Marcin Maruszewski - stracił stanowisko

Biuro prasowe MSWiA poinformowało, że nowy dyrektor zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Przypuszczalnie jednak będzie to Zbigniew Król.

Zbigniew Król od lutego 2017 r. do sierpnia 2019 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie był odpowiedzialny m.in. za reformę psychiatrii i wdrażanie planu dla chorób rzadkich. Od 14 września pełni funkcję pełnomocnika ministra zdrowia ds. chorób rzadkich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA