fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Homofobiczny atak na biuro Moniki Rosy, posłanki Koalicji Obywatelskiej

fot. Monika Rosa
Nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą okna biura poselskiego posłanki Moniki Rosy w Katowicach. Napisali „pedały raus!”.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie w nocy. „«Pedały raus!» powitało nas dziś z ranka. Zaczyna się od mowy nienawiści. Potem przechodzą do czynów. Ale nie damy się zastraszyć” - napisała na Twitterze Monika Rosa. 

„Policja przyjechała bardzo szybko, przyjęła zgłoszenie, sprawdzają czy monitoring coś zarejestrował. Czekamy na informacje. Jak już pozwolą - zmyjemy ten napis” - dodała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

„My tę witrynę umyjemy, ogarniemy, pewnie zamontujemy monitoring. Ale to tak mocno uświadamia, jak ogromna jest nienawiść, która codziennie dotyka osoby ze społeczności LGBT+” - zauważyła Rosa. „To witryna, napis się zmyje. A codzienna homofobia i nienawiść dotyka tak wielu! I tak - będziemy pracować jeszcze ciężej!” - zapowiedziała.

Monika Rosa angażuje się w sprawy społeczne, w tym walkę o prawa kobiet i mniejszości seksualnych. W oknie jej biura wisi tęczowa flaga i to prawdopodobnie ona była powodem ataku wandali.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA