fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

LGBT

Łatwiej o azyl osobom LGBT zachowującym się stereotypowo

Badania sytuacji imigrantów LGBT w Niemczech finansuje Komisja Europejska. Na zdjęciu: lipcowa parada równości we Frankfurcie nad Menem
AFP
Imigranci homoseksualni, biseksualni i transpłciowi z Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji mają większe szanse na uzyskanie azylu w Niemczech, jeśli zachowują się zgodnie z zachodnimi stereotypami - wynika z badania dr Mengii Tschalaer z Uniwersytetu Bristolskiego.

Dr Mengia Tschalaer prowadzi finansowane przez Komisję Europejską dwuletnie badania na temat doświadczeń muzułmańskich członków społeczności LGBT ubiegających się o azyl w Niemczech.

W ramach projektu badawczego Tschalaer przeprowadziła wywiady z imigrantami z Tunezji, Syrii, Libanu, Iranu i Pakistanu. W opublikowanym na łamach "Ethnic and Racial Studies" tekście dr Tschalaer napisała, że imigranci ze społeczności LGBT częściej uzyskują azyl w Niemczech, jeśli zachowują się zgodnie z zachodnimi stereotypami, np. często odwiedzają dyskoteki i imprezy dla gejów, publicznie okazują uczucia oraz zakładają ubrania w tęczowych kolorach.

Ich szanse na azyl rosną także, jeśli potrafią udowodnić, że w swych rodzimych krajach uczęszczali na parady równości, odwiedzali bary dla gejów lub angażowali się w działalność aktywistów LGBT - stwierdziła dr Tschalaer.

- Zazwyczaj odrzucane były prośby o azyl osób LGBTQI+, które czuły się zmuszone do ukrywania swej seksualności lub tożsamości płciowej, oraz tych, które czuły dyskomfort podczas rozmów na te tematy. Podobnie było z tymi, którzy byli po ślubie lub mieli dzieci w kraju pochodzenia - powiedziała dr Tschalaer, cytowana przez "The Independent".

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA