fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz: To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński mnie

Paweł Kukiz
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Nie interesuje mnie wejście do rządu, ponieważ nie jestem "administratorem" państwa. Jestem stworzony do innych rzeczy - mówił w Polsat News Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.

Paweł Kuki był gościem wieczornych Wydarzeń Polsat News.

Jednym z głównych tematów rozmowy była ewentualność wejścia posłów Kukiz'15 do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Lider ugrupowania stwierdził, że nie podpisze porozumienia z PiS, ale nie wyklucza, że w sprawach niektórych ustaw będzie z partią Kaczyńskiego współpracować.

Kukiz nie planuje wejścia do rządu, bo, jak twierdzi, nie zajmuje się "administrowaniem" państwa, a "niesieniem idei".

- Jestem stworzony do innych rzeczy - niosę idee mające naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego, kończące wojnę polsko-polską - mówił Kukiz.

Polityk chce współpracować z takim ugrupowaniem, które ma moce sprawcze i wdroży te postulaty, z którymi Kukiz wchodził do polityki w 2015 roku, jak referenda, instytucję sędziów pokoju, czy ustawy "antysitwową i korupcyjną".

Obecnie, mówił Kukiz, większe "moce sprawcze" ma Kaczyński, ale "w pewnych kwestiach" warto zjednoczyć siły z Jarosławem Gowinem.

Paweł Kukiz opisał teoretyczną sytuację, w której dochodzi do współpracy z Jarosławem Kaczyńskim

- Załóżmy, że prezes PiS mówi: "Dobrze, Kukiz, podpiszemy tę ustawę, ale my w zamian musicie zagłosować za jakąś tam naszą ustawą". Najpierw oni musieliby uchwalić naszą ustawę, a potem ja - ich projekt - mówił Kukiz. - To ja mogę oszukać Kaczyńskiego, a nie Kaczyński mnie - dodał polityk.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA