fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

"Skoro inni dostają". Kukiz'15 myśli o subwencji budżetowej

Fotorzepa / Jerzy Dudek
W tajnym głosowaniu większość członków stowarzyszenia Kukiz'15 poparła pomysł, by - jeśli dostanie się do Sejmu - formacja Pawła Kukiza zaczęła korzystać z subwencji budżetowych - informuje portal tvn24.pl.

Aby ruch Kukiz'15 mógł otrzymać subwencję budżetową, powinien przekształcić się w partię polityczną, a w wyborach otrzymać co najmniej 3 proc. głosów.

Cytowany przez portal tvn24.pl prominentny polityk Kukiz'15 powiedział, że formacja chce złożyć projekt znoszący subwencje dla partii politycznych. - Jeśli zostanie odrzucony, to nie ma powodu, byśmy nie zaczęli przyjmować wsparcia z budżetu, skoro wszyscy inni dostają. Przez to nie mamy szans w konkurencji z nimi - dodał. Jak podał portal, za takim scenariuszem opowiedziała się większość głosujących członków Kukiz'15.

Według portalu, który powołuje się na źródła w Kukiz'15, większość ruchu opowiedziała się za tym, by w jesiennych wyborach parlamentarnych wystartować z Bezpartyjnymi Samorządowcami i Polskim Stronnictwem Ludowym - pod wspólnym szyldem.

Nie zgadza się na to PSL, które do wyborów ma zamiar iść jako PSL-Koalicja Polska.

Źródło: tvn24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA