fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Poseł mówił: Polacy lepiej wyedukowani niż lekarze

123RF
- Polacy zbyt często są lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci - mówił w czasie marszu STOP NOP w Warszawie poseł Kukiz'15 Paweł Skutecki. Teraz ukarania posła za jego zachowanie chce lekarz Paweł Kukiz-Szczuciński - informuje polsatnews.pl.

Marsz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP odbył się 2 czerwca. Uczestnicy protestowali przeciwko obowiązkowym szczepieniom.

Poseł w wystąpieniu na marszu przekonywał, że Polacy "zaczęli czytać ulotki, nie tylko po polsku, zaczęli pytać, zaczęli drążyć, zaczęli szukać informacji" i w efekcie "są często lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci".

Słowa te oburzyły lekarza-pediatrę, doradcę lidera Kukiz'15, Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Wystąpił on z wnioskiem do Komisji Etyki Polskiej o ukaranie posła Skuteckiego, w związku z "naruszeniem dbałości o dobre imię Sejmu" i "odpowiedzialności".

"W ostatnich lata obserwujemy narastającą aktywność tzw. ruchów antyszczepionkowych. Organizacje te, pod pretekstem troski o dobro dzieci - straszą rzekomo zgubnymi działaniami niepożądanymi szczepień i nawołują do rezygnacji z obowiązku szczepień" – napisał we wniosku o ukaranie posła naganą lekarz, prywatnie mąż kuzynki Pawła Kukiza.

Kukiz-Szczuciński zarzucił antyszczepionkowcom podawanie nieprawdziwych danych oraz doprowadzanie do sytuacji, w której dochodzi do "systematycznego wzrostu niezaszczepionych osób", czego efektem jest powrót chorób, z którymi - dzięki szczepionkom - udało się już niemal całkowicie uporać.

"Nie odbierając prawa pacjentom do interesowania się zasadami farmakoterapii - nie jest możliwym by osoba nie będąca specjalistą - na podstawie lektury ulotki leku, lub często posługując się internetem - mogła podejmować kluczowe decyzje terapeutyczne" - pisze Kukiz-Szczuciński.

Wnioskujący o ukaranie posła pediatra przypomniał też, że Skutecki z wykształcenia jest polonistą i nigdy nie pracował w służbie zdrowia.

"Kłamliwa negacja dorobku medycyny prowadzi do zagrożenia życia osób trzecich, w tym niemowląt. Ponadto koszty finansowe leczenia chorób zakaźnych, których można uniknąć dzięki stosowaniu profilaktyki szczepień - obciąża wszystkich podatników" - podsumował lekarz.

Źródło: PolsatNews
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA