fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Nagroda dla dr Kurek. Konsulat w Nowym Jorku odwołuje galę

YouTube
Dr Ewa Kurek miała być jedną z osób nagrodzonych w konsulacie w Nowym Jorku. Gala towarzysząca wręczeniu nagród o nazwie Jan Karski Humanitarian Award została jednak odwołana. Decyzję w sprawie nowego terminu oraz listę nagrodzonych osób ogłosi Polsko-Żydowski Komitet Dialogu.

Jak informowała dziś "Rzeczpospolita" dr Ewa Kurek miała w przyszłym tygodniu otrzymać w konsulacie w Nowym Jorku nagrodę o nazwie Jan Karski Humanitarian Award.

Nagrodę przyznaje Polsko-Żydowski Komitet Dialogu, a coroczną uroczystość współorganizuje Konsulat Generalny w Nowym Jorku. Lista tegorocznych laureatów znalazła się na zaproszeniach, które zaczęły już wpływać do gości.

Nagrodzeni mieli zostać: konsul w Nowym Jorku Maciej Golubiewski, były doradca szefa MSZ Matthew Tyrmand oraz właśnie dr Ewa Kurek.

Kim jest ta ostatnia? W lutym zasłynęła wizytą u Magdy Ogórek w TVP Info, gdzie mówiła, że „zamordowani polscy Żydzi nas obronią”. W przeszłości głośno kwestionowała ustalenia śledztwa IPN w sprawie mordu w Jedwabnem. Jednak największą sławę przyniosła jej książka „Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945”.

Czytaj więcej: Nagroda Karskiego dla kontrowersyjnej badaczki

Do wręczenia nagrody w przyszłym tygodniu nie dojdzie. Konsulat poinformował, że odwołuję galę. "Informujemy, że z przyczyn będących poza naszą kontrolą, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku odwołuję 'Doroczną Noc Nagrody im. Jana Karskiego'. Nowa data gali i osoby uhonorowane zostaną ogłoszone przez Polsko-Żydowski Komitet Dialogu" - poinformował konsulat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA