fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Ciało Magdaleny Żuk już w Polsce

Facebook
Samolot z ciałem Polki wylądował na warszawskim lotnisku ok. godz. 14. Poinformował o tym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ciało Magdaleny Zuk jest obecnie przewożone do zakładu medycyny sądowej w Warszawie. Tutaj zostaną przeprowadzone specjalistyczne badania, jako że warszawski zakład dysponuje niezbędnym sprzętem.

Jutro ciało kobiety zostanie przewiezione do Wrocławia, gdzie medycy przeprowadzą pozostałe czynności związane z sekcją zwłok.

Ziobro zapewnił, że postępowanie w związku ze śmiercią Polki jest prowadzone bezprecedensowo profesjonalnie. - Nie przypominam sobie, aby w jakiejkolwiek innej sprawie polski prokurator i lekarz sądowy brali udział w sekcji zwłok zagranicą, zwłaszcza w kraju arabskim. To nie było łatwe - zapewnił Ziobro dziękując przy okazji polskim służbom dyplomatycznym w Egipcie za starania o zgodę na udział Polaków w sekcji.

Jak stwierdził, strona egipska nie chciała się na to zgodzić.  - Prokurator generalny Egiptu przyznał w rozmowie ze mną, że to precedens - oświadczył Ziobro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA