fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Prof. Rzepliński: Szanuję politykę, ale mnie ona "nie grzeje"

rp.pl
Jestem dzieckiem szczęścia, miałem wszystko, co najlepsze i tak też będzie w przyszłości, ale raczej nie na tym polu - mówi prezes TK Andrzej Rzepliński

Prof. Rzepliński skomentował w rozmowie z Wirtualną Polską pogłoski o tym, że ma zamiar rozpocząć karierę polityczną po wygaśnięciu swojej kadencji w TK. Stwierdził, że w rolę polityka próbuje go "wcisnąć" Jarosław Kaczyński i jego otoczenie.

Rzepliński przyznał, że politykę szanuje, ale go ona "nie grzeje", a poza tym ma mnóstwo pracy na innych polach.

- Ja naprawdę mam co robić w życiu. Jestem w trakcie pisania czterech książek i wciąż brakuje mi czasu, by je skończyć. Prowadzę unikalne na skalę europejską badania, jestem również profesorem na uniwersytecie. Te rzeczy są dla mnie bardzo ważne - mówił Rzepliński Wirtualnej Polsce.

Profesor powiedział, że ewentualna propozycja pracy na Zachodzie po wygaśnięciu jego kadencji w TK byłaby związana jedynie z jego wysokimi kwalifikacjami. Jak stwierdził, może przyznać "bez fałszywej skromności", że jest na Zachodzie osobą cenioną, pracował już w ONZ, zaznaczył jednak, że wolałby się zająć innymi działaniami".

Jak ocenił w rozmowie z Wirtualna Polską profesor Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, postawa Andrzeja Rzeplińskiego i sędziów TK jest odbierana na Zachodzie jako godna najwyższego szacunku. 

-  Wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, jak trudna jest obecnie sytuacja polityczna w Polsce i jak wiele trzeba mieć determinacji oraz samozaparcia, by wykonywać z godnością ten zawód - mówił prof. Safjan.

Sam Rzepliński nie komentuje pogłosek dotyczących jego przyszłości. Stwierdza jedynie:

- Jestem dzieckiem szczęścia, miałem wszystko co najlepsze i tak też będzie w przyszłości, ale raczej nie na tym polu (polityki - red.) - mówi prezes TK.

 

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA