fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

#RZECZoPOLITYCE: Adam Bielan, Jurek Owsiak oraz raper Łona

W dzisiejszym wydaniu programu #RZECZoPOLITYCE gośćmi Jacka Nizinkiewicza byli: wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Jurek Owsiak oraz raper Łona.

Z Adamem Bielanem rozmawialiśmy m.in. o "kolesiach" i "salonowych" sędziach z Sądu Najwyższego oraz o tym czy Donald Tusk powinien pozostać na stanowisku szefa Rady Europejskiej

Jurka Owsiaka pytaliśmy o zbiórki WOŚP dla potrzebujących, współpracę WOŚP z TVP, zabezpieczeniu przystanku Woodstock, trzeciej w tym roku największej imprezy w Polsce po szczycie NATO i ŚDM.
 
Raper Łona wydał właśnie bardzo wysoko ocenianą płytę "Nawiasem mówiąc". Z Łoną, któremu kiedyś z uśmiechem na twarzy Tadeusz Mazowiecki powiedział w programie Tok Szok, że w przyszłości może zostać premierem, rozmawialiśmy nie tylko o muzyce, ale i o polityce, od której komentowania nie stroni. 
 

Bielan: Wkrótce ustawa o TK

- Stefan Niesiołowski nie potrafi wypowiedzieć zdania, żeby kogoś nie obrazić. PO jest ostatnią, która powinna komentować słowa Beaty Mazurek - mówi wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Polski Razem.

Wicemarszałek Adam Bielan zapewnia, że nie szykują się żadne przetasowania w rządzie, tym bardziej nic nie zapowiada zmiany zmiana szefowej rządu. - Nic w tej chwili nie zapowiada żeby miało dojść do zmiany premiera. Wczoraj wicepremier Mateusz Morawiecki mówił w wywiadzie, że premier Beata Szydło jest dobrą szefową i świetnie mu się z nią pracuje – mówił Bielan.

Według naszego gościa PiS nie zachowywał się będąc w opozycji, tak jak to robią obecni polityczni przeciwnicy sejmowej większości.

Owsiak: Najlepsza od lat współpraca z TVP

Jurek Owsiak chwalił współpracę z Telewizją Polską podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak powiedział, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich przeciwników, jednym z nich jest Stanisław Pięta z PiS, który otwarcie krytykował popieranie WOŚP. 

- Stanisław Pięta na samym końcu stał się naszym kumplem. W jednej z gazet podziękował nam za żart, który zrobiliśmy. Nigdy nie narzekam i nie wpływam na polityczne meandry. Zawsze mówię, że jeśli komuś się coś nie podoba to niech nam po prostu nie przeszkadza - powiedział. Owsiak zapowiedział, że nie widzi problemu by w jakikolwiek sposób prześwietlać działalność WOŚP.

Owsiak podsumował współprace z Telewizją Publiczną podczas tegorocznego finału. - Współpracowało nam się bardzo dobrze. Mogę powiedzieć, że była najlepsza od lat. Dwa dni przed finałem spotkaliśmy się i ustaliliśmy wszystko. Dostaliśmy nawet więcej czasu antenowego niż oczekiwaliśmy. Telewizja dała całą swoją siłę - powiedział.

Bezpieczeństwo na Przystanku Woodstock

- Od początku chcieliśmy zrobić obywatelską współpracę z uczestnikami. Jeśli powstanie jakiś problem to sami uczestnicy muszą reagować. Udało nam się stworzyć taką współpracę, że co roku festiwal jest coraz bezpieczniejszy - uważa Owsiak.

- Politycy na Przystanku Woodstock? - Może dorośniemy do takiego momentu, że zaproszę obecnych polityków. My nie potrafimy dyskutować. Przykładem jest Jan Pospieszalski, który do studia wchodzi z tezą - powiedział gość programu RZECZoPOLITYCE

- Młodzi Polacy mają otwarte głowy, potrafią dyskutować, zadają ciekawe pytania - dodał.

Łona: Jestem przeciwnikiem PiS

– Prezydent Andrzej Duda nie zrobił niczego żeby go szanować - mówił Adam Zieliński, znany bardziej jako raper Łona, gość programu #RZECZoPolityce.

22 kwietnia wyszła po 4,5 roku nowa płyta Łony zatytułowana „Nawiasem mówiąc”. Pytany, dlaczego tak długo kazał czekać swoim fanom odpowiedział, że przez ten czas nie miał niczego mądrego do powiedzenia. 

Prowadzący, Jacek Nizinkiewicz dopytywał, z czego w takim razie się utrzymywał. - Jestem doradcą prawnym, pracuję w firmie, która obsługuje przedsiębiorców – mówił Łona. 

Zdementował też pogłoski jakoby kiedyś Tadeusz Mazowiecki miał powiedzieć, że Zieliński powinien zostać premierem. Gość mówił, że to zasugerował dziennikarz Jacek Żakowski, a Mazowiecki po prostu przytaknął. - Nie mam ambicji żeby być premierem, ani nawet politykiem – zapewnia Łona. Jego zdaniem politycy, to nie jest najlepsze towarzystwo, z którym chciałby przebywać. 

Pytany, jak ocenia rządy Prawa i Sprawiedliwości, nie pochwalał działań obozu władzy. - Bardzo łagodnie mówiąc: nie podoba mi się „dobra zmiana” – mówił. - Nigdy nie byłem zwolennikiem PO, ale jestem znacznie większym przeciwnikiem PiS. 

Jego zdaniem manifestacje Komitetu Obrony Demokracji to pozytywna mobilizacja obywateli. - Oglądam KOD z życzliwego dystansu, nie mam energii żeby w tym uczestniczyć, ale myślę, że to jest potrzebny ruch – ocenił Zieliński.

Łona, jako prawnik uważa, że PiS nie przestrzega prawa, ani konstytucji. Odniósł się też do działań prezydenta Andrzeja Dudy. – Szanuję prezydenta, bo szanuję urząd, ale prezydent Duda nie zrobił niczego, żeby go szanować. 

O Kukiz’15 mówił, że nie wie, w jakim kierunku zmierza ugrupowanie Pawła Kukiza. - Widzę tam wiele partyzanckiej gry, nie wiem do czego to zmierza. Wierzę jednak, że Paweł Kukiz ma dobre intencje.  

Pochlebnie wypowiedział się na temat posła ruchu Kukiz’15 Piotra Liroya-Marca, ale ze względu na jego muzyczne dokonania, a nie parlamentarne. - Bez Liroya nie byłbym tym kim jestem, bo się na jego muzyce wychowałem, ale bez posła Liroya bym sobie poradził – komentował Łona.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA