fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ukarany przez Watykan biskup na uroczystościach Radia Maryja

Bp Stanisław Regmunt
PAP, Jakub Kamiński
Ukarany przez Watykan biskup Stanisław Regmunt został oficjalnie powitany przez Tadeusza Rydzyka na uroczystościach związanych z pielgrzymką Radia Maryja na Jasną Górę - informuje Onet.

Stanisław Regmunt, biskup - obecnie senior - diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, został uznany winnym zaniedbań w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów tej diecezji.

Po zakończeniu pracy watykańskiej komisji został ukazany zakazem uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, udziału w gremiach KEP oraz nakazem finansowego uczestnictwa – z prywatnych środków – w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

Biskup Regmunt uczestniczył w uroczystościach związanych z pielgrzymką Radia Maryja na Jasną Górę. Tam został powitany przez Tadeusza Rydzyka i zasiadł wśród innych hierarchów Kościoła.

"Tak właśnie wyglądają kary Watykanu w codzienności. Bp Regmunt ma zakaz celebracji w diecezji, ale już w wielkiej koncelebrze na Jasnej Górze może uczestniczyć. Strasznie to smutne" - napisał w mediach społecznościowych jezuita Grzegorz Kramer .

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA