fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Warszawska parafia zamyka się na Wielkanoc. Msze w internecie

Szczebrzeszynski/Domena Publiczna
Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie poinformowała wiernych, że z powodu wysokiej liczby zakażeń koronawirusem nie będą organizowane nabożeństwa w czasie świąt wielkanocnych.

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie przynależy do Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

W poniedziałek przedstawiciele parafii poinformowali, że muszą reagować na wysoką liczbę zakażeń koronawirusem. 

"W związku z gwałtownym wzrostem liczby potwierdzonych zachorowań na COVID-19 i pogorszeniem się sytuacji pandemicznej na terenie naszego kraju, a w szczególności na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego – w trosce o ochronę zdrowia członków zboru, sympatyków i pracowników parafii – Kolegium Kościelne podjęło decyzję, że nabożeństwa świąteczne (tj. w dniach 1, 2, 4 i 5 kwietnia) będą wyłącznie transmitowane on-line i odbędą się bez udziału wiernych" - przekazało Kolegium Kościelne.

Czytaj także:

Biskup kielecki: Nie życzymy sobie ciągłych pouczeń

Hołownia: Z powodu pobożności nie pozbawić kogoś życia

"Prosimy o przekazywanie - w miarę możliwości - treści tego i wszystkich innych publikowanych przez nas komunikatów osobom, które nie mają dostępu do internetu" - zaapelowano.

Według nowych restrykcji związanych z pandemią kościoły pozostają otwarte, ale może w nich przebywać najwyżej jeden wierny na 20 metrów kwadratowych. Do tej pory było to 1 os. / 15 mkw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA